sieć ogólnodostępnych stacji ładowania

Zwiększona sieć ogólnodostępnych stacji ładowania

Spółka Energa poinformowała, że zwiększyła swoją sieć ogólnodostępnych stacji ładowania pojazdów elektrycznych, zasilanych energią z odnawialnych źródeł energii (OZE). Koncern zaznacza też, że przygotowuje się do instalacji w bieżącym roku kolejnych tego typu obiektów.

Sieć ogólnodostępnych stacji ładowania Energi w rozbudowie

Od ubiegłego roku właściciele samochodów elektrycznych mogą dzięki stacjom Energi ładować swoje pojazdy zieloną energią pochodzącą z OZE. Stacje ładowania spółki oznaczone są certyfikatem pochodzenia, poświadczającym, że zasilająca je energia elektryczna pochodzi z OZE. Koncern podkreśla też, że zwiększył liczbę dostępnych dla klientów „zielonych” stacji do 36 sztuk (stan na koniec marca br.), tym samym potrajając ich liczbę. Łącznie daje to 69 punktów ładowania (każda stacja to średnio dwa punkty), przy czym mniej więcej 1/3 obiektów to stacje szybkiego ładowania, na których baterię pojazdu można zasilić do pełna w ciągu ok. 30 minut. Jak dotąd spółka Energa Obrót wydała blisko 1,3 tys. kart RFiD, uprawniających do korzystania ze stacji w swojej sieci.

sieć ogólnodostępnych stacji ładowania

Pojazdy napędzane energią elektryczną to przyszłość komunikacji i transportu, nad której wdrożeniem pracujemy już dziś, a jednocześnie pozytywnie wpływa na redukcję szkodliwych emisji do atmosfery. Naturalnym więc jest, że dążymy do pozycji jednego z wiodących graczy w branży e-mobility, dla której dynamiczna rozbudowa infrastruktury ładującej jest warunkiem niezbędnym do sukcesywnego rozwoju – mówi Maciej Wiatrak, pełnomocnik Zarządu Energi ds. elektromobilności w Grupie Energa.

Sieć ogólnodostępnych stacji ładowania w myśl strategii

Przyjęta przez Energę Obrót strategia rozbudowy sieci ładowania pojazdów elektrycznych łączy potrzeby partnerów spółki z oczekiwaniami właścicieli „elektryków”. Dzięki temu urządzenia lokalizowane są m.in. przy budynkach instytucji publicznych (np. urzędach miejskich), obiektach handlowych (sklepach wielkopowierzchniowych, centrach handlowych itp.) oraz na stacjach paliw. Niektóre z nich dodatkowo zlokalizowane zostały w pobliżu autostrady A1 i dróg ekspresowych.

Zgodnie z publicznymi danymi, do końca lutego 2020 r. zarejestrowano w Polsce ok. 9,8 tys. samochodów elektrycznych – dodaje Energa.

Na podstawie media.energa.pl

fot. Energa

reklama

reklama

reklama

 

partner merytoryczny

reklama