Zakup instalacji fotowoltaicznej

Zakup instalacji fotowoltaicznej na kredyt

Bycie „eko” nigdy nie było takie proste – zaznacza firma Sunday Polska i wskazuje, że własną elektrownię słoneczną można mieć już za kilkaset złotych miesięcznie. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, firma umożliwi zakup instalacji fotowoltaicznej na kredyt z ratą balonową z oferty Inbank.

Zakup instalacji fotowoltaicznej – udostępniony kredyt z ratą balonową

Kredyt balonowy charakteryzują niskie raty miesięczne oraz wyższa ostatnia rata, tzw. balonowa – stanowiąca 25% sumy kredytu (w przypadku kredytu na 20 tys. zł, tzw. rata balonowa wynosi 5 tys. zł). Klient może spłacać kredyt do końca wg pierwotnego harmonogramu albo zmodyfikować go, wpłacając gotówkę np. po otrzymaniu dofinansowania „Mój prąd”, albo z innych środków, które chce przeznaczyć na kredyt. Wówczas kontaktuje się z bankiem w celu spłaty „balona” lub większej części kredytu. Bank przelicza kredyt, uwzględniając mniejsze wykorzystanie kapitału i klient otrzymuje nowy harmonogram spłat – tłumaczy firma Sunday Polska.

– Analizując oczekiwania naszych klientów, zauważyliśmy, że w dzisiejszych, niełatwych czasach, kluczowe jest zmniejszenie ich wydatków miesięcznych, między innymi tych na energię elektryczną. Wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom, we współpracy z Inbank proponujemy klientom atrakcyjny sposób finansowania inwestycji w fotowoltaikę, obniżający raty do poziomu niższego niż obecne rachunki za prąd. W kredycie balonowym comiesięczne raty nie stanowią istotnego obciążenia dla domowego budżetu. Dzięki odroczeniu spłaty ¼ kwoty kredytu na koniec okresu umowy, miesięczne raty w okresie spłaty są istotnie niższe – mówi Marcin Pieczora, wiceprezes Sunday Polska.

Zakup instalacji fotowoltaicznej – wnioskowanie o kredyt

W przypadku kredytu z ratą balonową okres kredytowania to nawet 10 lat – dodaje sprzedawca instalacji fotowoltaicznych. Na zakup instalacji fotowoltaicznej w takiej formule nie jest wymagany wkład własny, zabezpieczenie czy zgoda małżonka. Proces wnioskowania jest intuicyjny, szybki oraz pozbawiony ukrytych kosztów. W całości odbywa się przez Internet i telefon. Bank nie pobiera prowizji za udzielenie kredytu, a jego oprocentowanie zmienne wynosi 5,99% w skali roku – zapewnia firma.

Na podstawie informacji nadesłanej przez Sunday Polska

fot. sozosfera.pl

reklama

reklama

reklama

reklama

 

partner merytoryczny