Zakończyła się termomodernizacja szpitala w Radomiu

O tym, że zakończyła się termomodernizacja szpitala w Radomiu. Mowa o Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym. Poinformował o tym Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego (UMWM).

W ramach działania docieplono ściany, zmieniono oświetlenie, zainstalowano panele fotowoltaiczne oraz wymieniono okna i drzwi. Prace realizowano w dwóch etapach.

Termomodernizacja Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu podzielona na dwa etapy

Jak przekazał UMWM, zakończono II etap projektu. Nosił on tytuł: „Poprawa efektywności energetycznej budynków należących do Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego Sp. z o.o. w Radomiu”. Pierwszy, który obejmował docieplenie, modernizację instalacji i oświetlenia wysokich budynków szpitalnych, realizowano w latach 2018–2020.

Drugi etap obejmował wymianę stolarki, docieplenie budynków, modernizację instalacji oraz rozbudowę fotowoltaiki. Front szpitala zyskał nowy wygląd, podobnie jak wiele poradni i zakładów.

– Oba projekty trwały łącznie cztery lata i ich wartość wyniosła ok. 50 mln zł. Ich realizacja nie była łatwa, głównie ze względu na pandemię wirusa SARS-COV-2. Dodatkowo prace remontowe odbywały się niezależnie od pracy całego szpitala. Mimo to stanęliśmy na wysokości zadania i wykonaliśmy oba projekty w pełni. Ta szeroko pojęta termomodernizacja wpłynęła nie tylko na wizerunek szpitala. Przede wszystkim w przyszłości ograniczy niemałe koszty eksploatacyjne, które ponosimy każdego miesiąca. Dzięki wsparciu samorządu województwa mazowieckiego dziś możemy cieszyć się z odświeżonych ścian, z ocieplonych niskich budynków szpitala. Także z nowych szczelnych okien czy z możliwości kontrolowania ciepła z instalacji c.o. To z pewnością wpłynie na zwiększenie komfortu naszych pacjentów – powiedział Krzysztof Zając, członek Zarządu szpitala.

Termomodernizacja Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu za blisko 50 mln zł

Rafał Rajkowski, wicemarszałek województwa mazowieckiego, podkreślił, że inwestycje tego typu mają na celu poprawę warunków i obniżenie kosztów. Z kolei Łukasz Skrzeczyński z Zarządu szpitala podziękował władzom województwa za wsparcie, które pozwala na rozwój placówki medycznej. Dodał jednocześnie, że Zarząd szpitala planuje kolejne projekty, w tym modernizację hydroforni i dróg dojazdowych.

Jak poinformował UMWM, łączny koszt prac termomodernizacyjnych wyniósł około 50 mln zł. Środki pochodzą z budżetu województwa mazowieckiego. Blisko 7,5 mln zł to wsparcie unijne.

Na podstawie:mazovia.pl

fot. UMWM

Reklama

Partner Portalu

Partner Portalu