Wymiana stolarki okiennej

Wymiana stolarki okiennej w ramach ograniczania niskiej emisji

Inwestycja „Wymiana stolarki okiennej w budynkach mieszkalnych w Gminie Bytom w ramach ograniczania niskiej emisji” zostanie zrealizowana dzięki pozyskaniu przez gminę Bytom środków zewnętrznych z Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii – poinformował Urząd Miejski w Bytomiu (UM).

Wymiana stolarki okiennej w lokalach gminnych w Bytomiu

Dzięki pozyskaniu przez nasze miasto dofinansowania z Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii będziemy mogli zrealizować ważną inwestycję dla bytomian, którzy mieszkają w zasobach zarządzanych przez Bytomskie Mieszkania Stan części miejskich budynków pozostawia wiele do życzenia, dlatego ciągle przekazujemy dodatkowe środki na remonty mieszkań. Już wkrótce Bytomskie Mieszkania przystąpią do wymiany ponad 500 okien w budynkach mieszkalnych i lokalach należących do gminy Bytom – powiedział Mariusz Wołosz, prezydent Bytomia.

W pierwszej kolejności miejska jednostka wymieni okna w 60 lokalach. Postępowanie przetargowe zostało już ogłoszone. Bytomskie Mieszkania czekają na oferty – podkreślił Waldemar Gawron, zastępca prezydenta Bytomia.

Jak podaje UM, inwestycja w 100 procentach zrealizowana będzie z pozyskanych środków, a jej koszt został oszacowany 1 951 261 zł.

Wymiana stolarki okiennej – pierwszy etap w 60 lokalach

W pierwszym etapie inwestycji wymienione zostaną okna w 60 lokalach. – Jesteśmy na etapie zakończenia pierwszego przetargu na wymianę zużytych i zniszczonych okien na stolarkę okienną o wysokich parametrach termoizolacyjnych. Kolejne przetargi na wymianę okien planujemy w ponad 150 lokalach. Część z nich podlega jednak ochronie konserwatorskiej. W tym zakresie współpracujemy z konserwatorem zabytków zarówno miejskim, jak i wojewódzkim. Nowe okna będą z jednej strony odporne i łatwe w utrzymaniu, a z drugiej zachowany zostanie zabytkowy charakter budynku – zaznaczyła Monika Trzcionkowska, dyrektor Bytomskich Mieszkań.

Bytomski magistrat podkreśla, że projekt wymiany okien realizowany jest w ramach programu ograniczenia niskiej emisji i ma na celu zmniejszenie strat ciepła, a tym samym poprawę środowiska przyrodniczego poprzez mniejsze zużycie energii do ogrzewania mieszkań.

Projekt „Wymiana stolarki okiennej w budynkach mieszkalnych w Gminie Bytom w ramach ograniczania niskiej emisji” w całości powinien zakończyć się zgodnie z planem do 31 grudnia 2020 r.

Na podstawie informacji nadesłanej przez UM Bytom

fot. Archiwum UM Bytom

reklama