Przeprowadzono gruntowną termomodernizację

W szpitalu przeprowadzono gruntowną termomodernizację

W Powiatowym Szpitalu w Aleksandrowie Kujawskim przeprowadzono gruntowną termomodernizację, a 24 września br. odbyła się związana z tym uroczystość zakończenia inwestycji – poinformował Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego (UMWK-P).

Przeprowadzono gruntowną termomodernizację w Powiatowym Szpitalu w Aleksandrowie Kujawskim

W uroczystości zakończenia inwestycji w szpitalu, która odbyła się 24 września br., uczestniczyli m.in. Piotr Całbecki, marszałek województwa kujawsko-pomorskiego oraz Aneta Jędrzejewska i Sławomir Kopyść członkowie zarządu województwa. Wartość inwestycji to blisko 10 mln zł.

Zanim w szpitalu przeprowadzono gruntowną termomodernizację, wykonany został audyt energetyczny, a inwestycja objęła instalację grzewczą, w ramach której zastosowano m.in. pompy ciepła, izolację cieplną dachu i ścian zewnętrznych, wymianę okien i drzwi oraz tradycyjnego oświetlania na lampy LED-owe. Eksperci oszacowali, że pozwoli to na oszczędności energetyczne rzędu 60% i znacznie niższe wydatki na ogrzewanie i oświetlenie.

Źródłem finansowania inwestycji jest Regionalny Program Operacyjny Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020, a wartość wsparcia przekroczyła 8 mln zł.

Na podstawie www.kujawsko-pomorskie.pl

fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWK-P

reklama