W oparciu o OZE

Promocja działań wyróżniających się na tle Unii Europejskiej w zakresie wykorzystania odnawialnych źródeł energii (OZE), gospodarki niskoemisyjnej, racjonalnego gospodarowania energią i efektywności energetycznej – to cel wydarzenia pn. „Sustainable Energy Europe & ManagEnergy Awards”, corocznej ogólnoeuropejskiej inicjatywy, organizowanej przy Komisji Europejskiej. W tym roku laur zwycięstwa w jednej z sześciu kategorii („MANAGENERGY”) przypadł w udziale gminie Kisielice.
 
5 czerwca br. Komisja Europejska opublikowała listę pięciu nominowanych dla każdej z kategorii. Tym samym wyłoniono 30 najlepszych projektów z 342 z całej Europy. Oprócz przedsięwzięcia z Polski, w gronie nominowanych znalazły się projekty z Wielkiej Brytanii, Włoch, Hiszpanii i Szwecji. Ogłoszenie zwycięzców odbyło się 24 czerwca br.
 
Kisielice zostały docenione przez Kapitułę Konkursu dzięki projektowi pn. „Gmina Kisielice – Samowystarczalna Energetycznie Gmina”. W jego ramach samorząd zaprezentował swoje dotychczasowe osiągnięcia w zakresie redukcji emisji zanieczyszczeń, dążenia na rzecz uniezależnienia się energetycznego gminy, oraz lokalny rozwój gospodarczy w oparciu o inwestycje w OZE. Wszystkie dotychczasowe inwestycje z obszaru gminy można podzielić na trzy główne grupy: energetykę wiatrową, zastosowanie biomasy do produkcji ciepła i energii elektrycznej oraz wykorzystanie energii słonecznej do produkcji prądu elektrycznego.
 

Partner Portalu

reklama

Partner Portalu

 

partner merytoryczny