Wiata dla autobusów elektrycznych

W Łodzi powstaje wiata dla autobusów elektrycznych

W zajezdni Limanowskiego w Łodzi powstaje wiata dla autobusów elektrycznych – zwraca uwagę Urząd Miasta Łodzi (UM). Magistrat dodaje, że docelowo ma ona stanowić osłonę dla ok. 76 pojazdów.

Wiata dla autobusów elektrycznych na ok. 76 pojazdów

Układ wiaty umożliwia obustronne parkowanie autobusów o długości ok. 12 m. Jak zaznacza UM, zamontowane zostaną w niej także ładowarki stacjonarne, które będą doładowywały akumulatory autobusów podczas ich nocnego postoju i przygotowywały je do porannych wyjazdów.

Jako pierwsze pod wiatę trafią autobusy Volvo 7900 Electric, których dostawa planowana jest w pierwszym kwartale przyszłego roku. Będą one kursowały na liniach 86, 83 i 80, które przebiegają przez centrum miasta – podaje UM.

Magistrat zaznacza przy tym, że spółka MPK-Łódź pod koniec ubiegłego roku zakupiła 17 elektrycznych autobusów Volvo oraz dostosowane do nich ładowarki od firmy Ekoenergetyka-Polska.

Volvo 7900 Electric, które zostaną dostarczone do Łodzi, będą całkowicie niskopodłogowe i przystosowane do przewozu osób z niepełnosprawnością. Zamówione autobusy mają długość 12 m i mogą pomieścić 75 pasażerów, w tym 34 na miejscach siedzących. Zostaną one wyposażone w szereg udogodnień dla pasażerów i kierowców, w tym w klimatyzację, monitoring wizyjny, a także system informacji pasażerskiej z ekranami LED i LCD oraz ładowarki USB.

Nie tylko wiata dla autobusów elektrycznych

Firma Ekoenergetyka wybuduje nie tylko stację ładowania w zajezdni Limanowskiego, gdzie będą stacjonować elektryczne autobusy Volvo, ale zamontuje także ładowarki do autobusów na sześciu łódzkich tzw. krańcówkach: „Mikulskiego”, „Cmentarz Szczecińska”, „Janów”, „Retkinia”, „Dw. Łódź Fabryczna” i „Retkinia Kusocińskiego”.

Miejscy urzędnicy dodają, że w oczekiwaniu na dostawę 17 autobusów analizowane są możliwości i źródła finansowania zakupu kolejnych autobusów elektrycznych.

Na podstawie nadesłanej informacji

fot. www.lodz.pl

reklama

 

reklama