Dwie elektrownie fotowoltaiczne

Uruchomiono dwie elektrownie fotowoltaiczne na Węgrzech

Photon Energy podłączył do sieci pierwsze dwie z dziesięciu budowanych elektrowni fotowoltaicznych (PV) na Węgrzech. Jak zaznacza firma uruchamiane obecnie dwie elektrownie fotowoltaiczne mają łączną moc 2,8 MWp i znajdują się w miejscowości Püspökladány na Węgrzech.

Pozostałe osiem elektrowni (o łącznej mocy 11,3 MWp) ma zostać przyłączonych do sieci do końca listopada br. Jak zaznacza firma, łączne roczne przychody dwóch nowych elektrowni mają wynieść 380 tys. euro.

Dwie elektrownie fotowoltaiczne na Węgrzech to nie koniec inwestycji Photon Energy

Węgierska spółka zależna Photon Energy – Photon Energy Solutions – ukończyła budowę i podłączyła do sieci dwie elektrownie fotowoltaiczne o łącznej mocy 2,8 MWp w mieście Püspökladány na Węgrzech. W tej samej lokalizacji spółka jest obecnie na zaawansowanym etapie budowy kolejnych ośmiu elektrowni PV o łącznej mocy 11,3 MWp.

Aktywa te zwiększą łączną, zainstalowaną moc elektrowni fotowoltaicznych na Węgrzech do 37,8 MWp, a całkowita moc elektrowni własnych grupy wzrośnie z kolei do 63,4 MWp.

Przyłączenie do sieci kolejnych sześciu elektrowni solarnych ma nastąpić pod koniec października 2020 r., a dwie kolejne mają zostać oddane do użytku pod koniec listopada 2020 r.

Nowe dwie elektrownie fotowoltaiczne zajmują powierzchnię 4,3 ha i są podłączone do sieci E.ON Tiszántúli Áramhálózati. Oczekuje się, że łącznie będą wytwarzać ok. 4,1 GWh energii elektrycznej rocznie.

Dwie elektrownie fotowoltaiczne obsłużą spółki z licencjami METÁR

Jesteśmy bardzo dumni, że możemy uruchomić pierwsze dwie z dziesięciu elektrowni w miejscowości Püspökladány na Węgrzech. Wraz z naszym pierwszym projektem dla partnera komercyjnego na rynku australijskim o mocy 14 MWp, który ma zostać przyłączony do sieci do końca roku 2020 r., wspomniane dwa nowe i osiem kolejnych, które nie zostały jeszcze oddane do użytku, poszerzą nasze węgierskie i globalne portfolio PV odpowiednio do 49,1 MWp i 88,6 MWp, do końca 2020 r. – powiedział Georg Hotar, CEO Photon Energy.

Grupa będzie obsługiwać nowe elektrownie za pośrednictwem dwóch spółek projektowych, będących w całości jej własnością, z których każda posiada licencję METÁR. Licencje te uprawniają każdą elektrownię do taryfy gwarantowanej (w postaci sprzedaży energii elektrycznej na rynku spot plus kontraktu na różnicę) w wysokości 33 360 forintów za MWh (ok. 93 euro za MWh). Obie elektrownie mają prawo do maksymalnej zatwierdzonej i wspieranej produkcji wynoszącej ok. 38400 MWh na koncesję w okresie 17 lat i 11 miesięcy. Oczekuje się, że łączne roczne przychody obu elektrowni wyniosą 380 tys. euro.

Na podstawie nadesłanej informacji

fot. sozosfera.pl (zdjęcie ilustracyjne)

reklama

reklama

reklama

reklama

 

partner merytoryczny