testują elektryka

Testują elektryka w Poznaniu

W piątek, 10 maja br., firma Solaris Bus & Coach przekazała Miejskiemu Przedsiębiorstwu Komunikacyjnemu w Poznaniu (MPK) autobus elektryczny Solaris Urbino 12 electric. Elektryczny pojazd został udostępniony na dwutygodniowe testy.

Jak zaznacza producent autobusów, jest to kolejny etap przygotowań poznańskiego przewoźnika do wprowadzenia pojazdów bezemisyjnych do floty.

W Poznaniu w ramach kontraktu testują elektryka

Przy okazji Solaris przypomina, że w minionym roku podobne testy w poznańskim MPK przechodził przegubowy Solaris Urbino 18 electric. Dodaje także, złożył najlepiej ocenioną ofertę że w rozstrzygniętym w 2018 r. przetargu na dostawę do Poznania 21 autobusów elektrycznych.

Jeszcze przed rozpoczęciem dostaw, które w ramach tego kontraktu planowane są na koniec bieżącego roku, poznańskie MPK rozpoczęło dwutygodniowe testy elektrycznego pojazdu Solaris Urbino 12 electric. Ich celem – jak zaznacza Solaris – jest zebranie przez przewoźnika dodatkowych doświadczeń, które umożliwią najefektywniejsze wykorzystanie floty bateryjnych autobusów.

Przekazany poznańskiemu MPK pojazd wyposażony jest m.in. w klimatyzację oraz system informacji pasażerskiej. Na czas testów w Poznaniu, producent przystosował także kasowniki do obsługi poznańskich kart aglomeracyjnych PEKA.

Z końcem bieżącego roku stolica Wielkopolski dołączy do grona miast, na ulicach których można spotkać regularnie kursujące autobusy elektryczne. Wszystko to za sprawą wspomnianego przetargu na dostawę 15 pojazdów przegubowych i sześciu 12-metrowych. Zgodnie z podpisaną umową, realizacja kontraktu ma zostać sfinalizowana do końca lutego 2020 r.

Na podstawie informacji nadesłanej przez Solaris Bus & Coach

fot. Solaris Bus & Coach

reklama

 

reklama