Termomodernizacja w szpitalu

Termomodernizacja w szpitalu

Zielonogórski szpital, za sprawą termomodernizacji wszystkich szpitalnych obiektów, zmieni oblicze i poprawi komfort leczenia – informuje Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego (UMWL).

Środki na realizację projektu pochodzić będą z Regionalnego Programu Operacyjnego Lubuskie 2020.

Termomodernizacja w szpitalu w Zielonej Górze

Tego projektu ani tych pieniędzy w programie nie było. Jest to wynik wynegocjowanych z Komisją Europejską zmian. Udało nam się zebrać 38 mln zł. Cały projekt to ponad 50 mln zł – mówiła Elżbieta Anna Polak, marszałek województwa lubuskiego podczas podpisania umowy na dofinansowanie zadania.

Jak wskazuje UMWL, głównym celem projektu jest przejście Szpitala Uniwersyteckiego im. Karola Marcinkowskiego w Zielonej Górze na gospodarkę niskoemisyjną poprzez termomodernizację i wykorzystanie odnawialnych źródeł energii.

To termomodernizacja i kapitalne remonty sieci energetycznych, ciepłowniczych. Będziemy mieli kompleksowe działanie związane z obniżeniem energochłonności. To także dbałość o pacjenta, całkowicie inny wizerunek szpitala i dopasowanie do budowanego Centrum Zdrowia Matki i Dziecka. Będą także ponoszone nakłady na remonty wewnątrz obiektów. Jeżeli to wszystko zrealizujemy to szpital diametralnie zmieni swoje oblicze. Będzie cieplejszy, przyjaźniejszy i będzie miał oszczędności, które będzie można przeznaczyć na inne działania i leczenie pacjentów – wyjaśnił dr Marek Działoszyński, prezes szpitala.

Realizacja inwestycji ma się rozpocząć w pierwszym kwartale 2019 r., a zakończyć w 2022 r. Projekt realizowany będzie w systemie zaprojektuj – wybuduj.

Na podstawie lubuskie.pl

fot. sozosfera.pl

partner merytoryczny