po termomodernizacji

Szkoła po termomodernizacji

Urząd Miasta Rybnika (UM) poinformował, że zakończyły się prace modernizacyjne Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 15 w dzielnicy Chwałęcice, obejmujące m.in. termomodernizację budynku szkoły.

W szkole zainstalowano również pompy ciepła.

W Rybniku szkoła po termomodernizacji i z pompami ciepła

Jak podaje rybnicki magistrat, w ramach przedsięwzięcia do budynku Szkoły Podstawowej nr 27 dobudowany został parterowy segment przedszkolny. Inwestycja objęła też adaptację budynku szkoły do potrzeb zespołu szkolno-przedszkolnego, w wyniku której powstały dwie dodatkowe sale szkolne, infrastruktura sportowa i zagospodarowanie terenu. Wykonany został remont pomieszczeń bloku kuchennego, który połączony został z segmentem przedszkolnym dodatkowym łącznikiem.

Jednak co istotne, rozbudowie placówki towarzyszyła termomodernizacja budynku szkoły, realizowana w ramach projektu pn. „Termomodernizacja obiektów użyteczności publicznej na terenie miasta Rybnika”. Przedsięwzięcie zostało dofinansowane ze środków Unii Europejskiej.

W ramach unijnego wsparcia w budynku wymieniono też źródło ciepła. Istniejąca kotłownia węglowa została zastąpiona gruntowymi pompami ciepła, które zaliczane są do odnawialnych źródeł energii (OZE).

W efekcie wykonanych prac siedziba Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 15 stała się bardziej funkcjonalna i estetyczna, ale też ekologiczna – podkreśla UM.

Na podstawie informacji nadesłanej przez UM Rybnika

fot. W. Troszka

reklama