Sześć nowych samochodów elektrycznych

Sześć samochodów elektrycznych wesprze zachodniopomorską policję

Sześć samochodów elektrycznych zasili flotę Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie – poinformował Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie (WFOŚiGW), którego Zarząd 6 sierpnia br. podjął decyzję o wsparciu zakupu nowych pojazdów. Jak zaznacza WFOŚiGW, sześć nowych samochodów elektrycznych będzie służyć stróżom prawa w Szczecinie, Policach i Wałczu.

Sześć samochodów elektrycznych pomorze ograniczyć emisje do atmosfery

Celem projektu przewidującego zakup nowych „elektryków” jest ograniczenie emisji do atmosfery dwutlenku węgla i innych zanieczyszczeń, w tym pyłów zawieszonych PM2,5 i PM10, NOX, a także benzo(a)pirenu. Jak wylicza WFOŚiGW, łącznie – dzięki nowym autom – rocznie do atmosfery nie trafi ponad 3,7 tony CO2.

Sześć nowych samochodów elektrycznych wesprze funkcjonariuszy Wydziału do Walki z Korupcją Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie, Wydziału Postępowań Administracyjnych, Oddziału Prewencji Policji w Szczecinie, Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie, a także Wydziałów Prewencji Komend Powiatowych Policji w Policach i Wałczu. Wsparcie w formie przekazania środków w ramach rezerwy celowej budżetu państwa to 531,2 tys. zł, a inwestycja obejmie też budowę sześciu stacji ładowania samochodów elektrycznych.

Przy okazji WFOŚiGW informuje, że Komenda Wojewódzka Policji w Szczecinie dysponuje aktualnie sześcioma dofinansowanymi przez Fundusz samochodami elektrycznymi, z czego dwa to pojazdy nieoznakowane, a cztery – oznakowane: pierwsze w Polsce w pełni elektryczne radiowozy, w tym jeden dostosowany do przewozu psów służbowych. Samochody są wykorzystywane w Szczecinie, Świnoujściu oraz Szczecinku.

Nie tylko sześć samochodów elektrycznych…

Dotychczas WFOŚiGW w Szczecinie dofinansował zakup 54 samochodów elektrycznych i 25 stacji ładowania, przekazując dofinansowanie w formie bezzwrotnych dotacji w kwocie niemal 6,2 mln zł. Osiągnięty i planowany do osiągnięcia efekt ekologiczny, związany z zakupem wspomnianych pojazdów, to redukcja emisji dwutlenku węgla do atmosfery o niemal 48 ton rocznie – wskazuje Fundusz.

Auta elektryczne kupione przy wsparciu finansowym WFOŚiGW zasiliły floty m.in.: Wojewody Zachodniopomorskiego, jednostek miasta Szczecin (Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego, Wydział Oświaty Urzędu Miasta, Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy, Domy Pomocy Społecznej), Urzędu Morskiego w Szczecinie, Zachodniopomorskiego Centrum Onkologii, Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Szczecinie, Spółki Goleniowskie Wodociągi i Kanalizacja, Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Stargardzie, straży miejskich w Stargardzie i Kołobrzegu czy Uzdrowiska Świnoujście.

Na podstawie informacji nadesłanej przez WFOŚiGW w Szczecinie

fot. WFOŚiGW w Szczecinie

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama

 

partner merytoryczny

reklama