Systemy fotowoltaiczne w Karlinie

Trzy obiekty użyteczności publicznej w Karlinie zostaną wyposażone w systemy fotowoltaiczne. Ich montaż będzie możliwy dzięki wsparciu z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007-2013. Unijne dofinansowanie zagwarantuje umowa, którą podpisano 9 grudnia br.
Montaż systemów fotowoltaicznych obejmie halę sportową, szkołę podstawową oraz przedszkole miejskie. Instalacja ogniw pozwoli na produkcję energii na potrzeby własne tych obiektów. W ramach prac przewidziano montaż i podłączenie modułów fotowoltaicznych na dachach budynków, montaż i podłączenie inwerterów sieciowych oraz połączenie ich z instalacją wewnętrzną, w tym z siecią energetyczną i ochroną przeciwporażeniową czy przeciwprzepięciową.
 
Podstawowym celem przedsięwzięcia jest zwiększenie wykorzystania odnawialnych źródeł energii, ograniczenie zanieczyszczania środowiska oraz zmniejszenie strat energii.
 
Realizacja zadania ma rozpocząć się już w styczniu 2015 r., a jego zakończenie zaplanowano najpóźniej na czerwiec 2015 r.
Całkowita wartość projektu przekracza 1,3 mln zł, a dotacja unijna stanowi niemal 803 tys. zł.
 

Partner Portalu

Partner Portalu