stacja ładowania pojazdów

Stacja ładowania pojazdów elektrycznych przy białostockiej szkole

Przy Zespole Szkół Mechanicznych w Białymstoku została zamontowana stacja ładowania pojazdów elektrycznych – poinformował Urząd Miejski w Białymstoku (UM). Jak wskazuje magistrat stacja ładowania pojazdów została zrealizowana w ramach projektu finansowanego z budżetu obywatelskiego. Placówka w ramach unijnego projektu zakupiła też nowy samochód elektryczny.

Nie tylko stacja ładowania pojazdów

Stacja ładowania pojazdów elektrycznych przy ul. W. Broniewskiego została wykonana w ramach Budżetu Obywatelskiego 2020. Projekt pn. „Innowacyjny i ekologiczny Białystok – stacja ładowania pojazdów elektrycznych i hybrydowych w Zespole Szkół Mechanicznych” zdobył ponad 830 głosów. Wartość projektu wyniosła niespełna 36 tys. zł.

Z kolei w ramach realizacji projektu „Mechaniak – przyszłość jest tu i teraz” z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020 szkoła zakupiła samochód o napędzie elektrycznym (Skoda Citygo). Będzie on przeznaczony do celów edukacyjnych, użytkowych oraz promujących elektromobilność i ekologię. Jego koszt to 78 500 zł.

Zespół Szkół Mechanicznych kształci uczniów w sferze naprawy i obsługi samochodów. Realizacja tych projektów pomoże im poszerzyć wiedzę i umiejętności z zakresu aut elektrycznych i procesu ładowania baterii. Te działania wspierają rozwój elektromobilności, wpisują się w działania innowacyjne i ochronę środowiska – powiedział Tadeusz Truskolaski, prezydent miasta.

Projekty związane z elektromobilnością zbieżne z priorytetem edukacji

Magistrat dodaje, że oba zrealizowane projekty związane z elektromobilnością są także zbieżne z priorytetem białostockiej edukacji na rok szkolny 2020/2021 – „Edukacja klimatyczna jako obowiązkowy element programu wychowawczo-profilaktycznego w placówkach oświatowych”.

Na podstawie www.bialystok.pl

fot. Dawid Gromadzki/UM w Białymstoku

reklama

reklama

 

reklama