z energią z elektrowni wiatrowych

Słodycze produkowane z energią z elektrowni wiatrowych

Kultowe słodycze będą produkowane z wykorzystaniem energii elektrycznej w pełni pochodzącej z odnawialnych źródeł (OZE) – poinformowała Grupa TAURON, dodając, że LOTTE Wedel wybrał z oferty TAURONA produkt EKO Premium, który posiada gwarancję sprzedaży energii ekologicznej potwierdzoną przez Polskie Towarzystwo Certyfikacji Energii (PTCE).

Słodycze od LOTTE Wedel z energią z elektrowni wiatrowych

LOTTE Wedel zakontraktował w TAURON Sprzedaż na trzy lata ponad 51 GWh energii elektrycznej. Nowa transakcja umożliwi pokrycie całkowitego zapotrzebowania energetycznego zakładu Wedla na warszawskiej Pradze – podaje spółka energetyczna.

Zainteresowanie klientów biznesowych zakupem energii, która w 100% pochodzi z odnawialnych źródeł, jest bardzo duże. Rośnie zarówno wolumen zielonej energii, którą TAURON sprzedaje klientom, jak i liczba podmiotów, które decydują się na wybór produktu EKO Premium. Z tego względu firmy, którym szczególnie zależy na budowaniu wizerunku wokół ekologicznych postaw, decydują się na zawieranie umów wieloletnich – podkreśla Tomasz Lender, wiceprezes Zarządu TAURON Sprzedaż ds. sprzedaży na rynku biznesowym.

Jak zaznacza TAURON, Wedel skorzystał z gwarantowanej w ramach oferty EKO Premium możliwości wyboru rodzaju odnawialnego źródła i postawił na energię elektryczną z farm wiatrowych.

Pochodzenie energii potwierdza certyfikat wydany przez PTCE. Poświadcza on, że spółka jest jedynym konsumentem – w rozumieniu handlowym – wskazanego w umowie wolumenu zakontraktowanej energii. Oznacza to, że zakupiona przez LOTTE Wedel energia elektryczna wyprodukowana w konkretnym odnawialnym źródle i ściśle określonym czasie, nie będzie sprzedana żadnemu innemu podmiotowi – tłumaczy TAURON.

Z energią z elektrowni wiatrowych działają w dziedzinie klimatu

Zielona energia służy w zakładach Wedla m.in. do produkcji cenionych przez smakoszy na całym świecie czekolad oraz Ptasiego Mleczka®.

Przejście na korzystanie wyłącznie z energii odnawialnej jest kolejnym krokiem w ramach naszej strategii CSR oraz „działań w dziedzinie klimatu” zgodnych z globalnymi celami zrównoważonego rozwoju. Jest to możliwe dzięki współpracy z naszym partnerem, spółką TAURON Sprzedaż, która dopasowała ofertę do naszych potrzeb – wyjaśnia Maciej Herman, dyrektor zarządzający LOTTE Wedel.

Największa ilość energii, która jest przedmiotem sprzedaży w ramach EKO Premium, pochodzi z elektrowni wodnych i farm wiatrowych należących do Grupy TAURON. Produkt jest całkowicie niezależny od funkcjonującego Systemu Świadectw Pochodzenia – wyjaśnia spółka energetyczna.

Na podstawie media.tauron.pl

fot. sozosfera.pl (zdjęcie ilustracyjne)

reklama

reklama

reklama

reklama

 

partner merytoryczny