Skutery elektryczne w Legnicy

Skutery elektryczne w Legnicy

Urząd Miasta Legnica (UM) podał, że w mieście rozpoczęła działalność wypożyczalnia elektrycznych skuterów miejskich – GoScooter. Póki co, w ramach programu pilotażowego, można skorzystać z 10 elektrycznych jednośladów. Rano stanęły one na placu Słowiańskim.

Minuta jazdy kosztuje 69 groszy, a minimalna opłata wynosi 3 zł. Skuter można zarezerwować i zaparkować w cenie 9 gr za minutę. Każdy jednoślad wyposażony jest w kask – dodaje UM.

Skutery elektryczne w Legnicy – dostępne w zielonej strefie

By wypożyczyć skuter należy ściągnąć (jest dostępna w sklepach Google Play i App Store) aplikację GoScooter na swój smartfon. Następnie należy zarejestrować konto, wybrać metodę płatności (dostępne prepaid oraz płatność za każdy przejazd z osobna) i to wszystko! Użytkownikiem aplikacji może być każdy, kto ukończył 18 lat i posiada kartę motorowerową albo prawo jazdy – podaje UM.

Jak podaje UM, skutery można znaleźć w aplikacji, a teren, na którym można je zaparkować jest wyznaczony zieloną strefa, co również można sprawdzić za pomocą telefonu. Zielona strefa obejmuje całe centrum miasta. Od południowej strony kończy się przy samej autostradzie A4, od strony zachodniej – ograniczona jest ul. Złotoryjską i potokiem Białka. Na północy można natomiast dojechać aż do Piątnicy, natomiast od wschodu strefa obejmuje praktycznie całe Piekary Wielkie – wskazuje UM.

Skutery elektryczne w Legnicy – pilotaż do listopada

Program pilotażowy potrwa do listopada br. Jeśli system zyska uznanie mieszkańców, to już od marca przyszłego roku po mieście jeździć będzie znacznie więcej proekologicznych, elektrycznych jednośladów.

Porozumieliśmy się z operatorem, że jest to przedsięwzięcie czysto komercyjne, którego eksploatacja i koszty nie obciążają w żaden sposób miasta, podobnie jak ładowanie pojazdów. To kolejny w Legnicy, alternatywny sposób transportu, w pełni ekologiczny. Możemy cieszyć się jazdą na skuterze, ale na pierwszym miejscu stawiamy przestrzeganie przepisów drogowych, bezpieczeństwo jazdy i rozsądek użytkowników – podkreślił Tadeusz Krzakowski, prezydent Legnicy.

Staramy się dotrzeć do mieszkańców mniejszych miast, niż Wrocław. Legnica jest idealnym miastem na tego typu usługę. Tak samo jak we Wrocławiu, mieszkańcy będą od teraz mogli korzystać z nowoczesnego i ekologicznego środka transportu, jakim są skutery. Liczymy na to, że zostaną ciepło przyjęte i od przyszłego sezonu będziemy mogli stawiać razem kolejne kroki, jako coraz większa sieć GoScooter – dodał Przemysław Prząda, prezes firmy Scoot4r, operatora systemu GoScooter.

Na podstawie informacji nadesłanej przez UM Legnica

fot. UM Legnica

reklama

reklama

 

partner merytoryczny

reklama