Firma zwiększa zaangażowanie na rynku energii słonecznej

Firma GoldenPeaks Capital (GPC) poinformowała, że wzmocniła swoje zaangażowanie na polskim rynku energii słonecznej. Dowodem na to jest przejęcie w ostatnim kwartale 2023 r gotowych do budowy aktywów o mocy 283 MW.

Plany na większe zaangażowanie na rynku energii słonecznej

Spółka zaznacza, że planuje przejąć kolejne 150 MW aktywów gotowych do budowy przed końcem roku. Ma to jej pozwolić osiągnąć łączną ich moc na poziomie ok. 433 MW w ciągu tego kwartału. To umożliwi GPC wykonanie celu, jakim jest budowa kolejnych aktywów słonecznych w Polsce o mocy 1 GW w 2024 r.

– Nasz zespół do spraw przejęć pracował niestrudzenie nad zamknięciem licznych akwizycji. I będzie to robić aż do końca roku, aby sfinalizować pozostałe. Po dodaniu ich do naszego istniejącego portfolio, te aktywa zapewnią jeszcze solidniejszą bazę do realizacji naszego planu budowy 1 GW w polskim rurociągu konstrukcyjnym do 2024 roku. – powiedział Daniel Tain, prezes GPC.

Większość lokalizacji elektrowni fotowoltaicznych przejętych przez GPC znajduje się w zachodnich i północno-zachodnich regionach Polski. Projekty te obejmują instalacje o rozmiarach do 10 MW.

Na podstawie nadesłanej informacji

fot. sozosfera.pl (zdjęcie ilustracyjne)

Partner Portalu

reklama

Partner Portalu

 

partner merytoryczny