Z termomodernizacją i wymianą ogrzewania

Rybnickie OSP z termomodernizacją i wymianą ogrzewania

Budynki rybnickich Ochotniczych Straży Pożarnych (OSP) zmieniają swoje oblicze – podkreślił Urząd Miasta Rybnika (UM) i dodał, że w tym roku w ich obiektach zrealizowano kilka inwestycji związanych z termomodernizacją i wymianą ogrzewania.

Strażacy ochotnicy z termomodernizacją i wymianą ogrzewania w remizach

W związku ze zbliżającym się terminem wejścia w życie zapisów uchwały antysmogowej, a przede wszystkim z troski o poprawę jakości powietrza, sukcesywnie modernizowane są budynki miejskie, wśród nich – obiekty OSP.

W bieżącym roku w OSP Gotartowice wykonano termomodernizację, a kocioł węglowy wymieniono na pelletowy. Kotłownię węglową OSP Kłokocin zastąpiła instalacja gazowa. Na finiszu są prace związane z termomodernizacją budynku OSP Golejów wraz z przebudową kotłowni węglowej na gazową oraz wymianą instalacji centralnego ogrzewania. Kończą się też prace w budynku OSP Chwałowice, gdzie realizowana jest termomodernizacja i zmiana źródła ciepła – wymiana kotła węglowego klasy 5 na węzeł wymiennikowy (sieć ciepłownicza) – wylicza UM.

Jeszcze w bieżącym roku powinna rozpocząć się inwestycja w OSP Wielopole – funkcjonujący tam „kopciuch” zostanie zastąpiony – do czasu rozbudowy w tej dzielnicy sieci gazowej przez PSG – kotłem klasy 5 – zaznacza magistrat.

Przy okazji UM zaznacza, że ogrzewanie węglowe niespełniające standardów co najmniej klasy 5 będą mieć jeszcze budynki OSP Popielów i Orzepowice, ale tam wymagane terminy wymiany źródła ogrzewania to odpowiednio koniec 2023 r. i 2025 r.

Na podstawie nadesłanej informacji

fot. L. Tyl

reklama

reklama

 

reklama