zielonego wodoru

Rockfin i Elogen chcą przyspieszyć rozwój zielonego wodoru

Polska firma Rockfin i francuska firma Elogen podpisały porozumienie o współpracy. Jego celem jest przyśpieszenie rozwoju systemów produkcji zielonego wodoru w Europie. Elogen dostarczy technologię PEM (Proton Exchange Membrane), w tym stosy elektrolizerów oraz modułową konstrukcję Modulyser. Natomiast Rockfin zajmie się integracją rozwiązania w konstrukcjach tworzonych w swoich zakładach w Polsce, montaż systemów pomocniczych oraz dostarczanie kompleksowych rozwiązań wodorowych „pod klucz“ na rynkach Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki.

Cele współpracy przy rozwoju zielonego wodoru

Technologia PEM to nowoczesna i wydajna metoda produkcji zielonego wodoru w procesie elektrolizy wody – informuje Rockfin. Pozwala na uzyskanie ultra czystego produktu końcowego, przy zachowaniu kompaktowości i modułowości urządzeń.

Partnerstwo z Elogen to ważny krok w rozwoju Rockfin i całego polskiego ekosystemu wodorowego. Łącząc naszą wiedzę inżynieryjną i doświadczenie integracyjne z zaawansowaną technologią PEM dostarczymy elastyczne i konkurencyjne rozwiązania – od pojedynczych stosów po kompletne systemy umożliwiające branży bezpieczne i efektywne przejście w stronę dekarbonizacji – mówi Michał Wróblewski, prezes Rockfin.

Cieszymy się z rozpoczęcia współpracy z Rockfin – firmą, której doświadczenie przemysłowe i silna obecność lokalna będą kluczowe dla przyspieszenia rozwoju rozwiązań wodorowych w regionie EMEA. Wspólnie zaprezentujemy nasze systemy Modulyser i wysokowydajne stosy, zapewniając klientom efektywne, skalowalne i wspierane lokalnie technologie produkcji wodoru – powiedział Eric Minaux, Dyrektor Zarządzający Elogen.

Współpraca obejmuje także dostawę stosów Elogen, które będą integrowane w elektrolizerach HyVentive, projektowanych i oferowanych przez Rockfin. Razem firmy dostarczą konkurencyjne, modułowe rozwiązania z lokalnym wsparciem technicznym, odpowiadające na potrzeby sektora przemysłowego, energetycznego i mobilności. Rozwiązanie będzie funkcjonować pod wspólną marką HyVentive powered by Elogen.

Na podstawie nadesłanej informacji

fot. Rockfin

 

Artykuły i aktualności