Rozwój elektromobilności

Rozwój elektromobilności

Firma GreenWay podzieliła się swoimi obserwacjami w obszarze, jakim jest rozwój elektromobilności. Spółka poinformowała, że porównała dane z pierwszych siedmiu miesięcy 2021 r. z analogicznym okresem 2020 r. Spółka odnotowała m.in. podwojenie liczby kierowców zarejestrowanych w swojej sieci ładowania oraz trzy razy więcej „zatankowanej” przez nich energii. W samym tylko lipcu br. kierowcy załadowali do swoich aut łącznie 320 MWh – więcej niż w całym pierwszym półroczu 2020 r.

Rozwój elektromobilności i pół miliona litrów spalonej benzyny mniej

W tym roku, w okresie od stycznia do lipca elektromobilni kierowcy pobrali z ładowarek GreenWay’a ponad 1,2 GWh energii – o ponad 200% więcej niż w analogicznym okresie roku ubiegłego. Energia dostarczona w tym czasie z sieci GreenWay pozwoliła na przejechanie ponad 6 mln km. Pokonanie takiego dystansu samochodem o napędzie konwencjonalnym wymagałoby spalenia aż 500 tys. litrów benzyny.

W tym roku rekordowy był lipiec. Tylko w tym jednym miesiącu klienci firmy pobrali 320 MWh energii, a liczba zrealizowanych sesji ładowania wyniosła 20 tys. Dane te oznaczają ponad 250% wzrost w stosunku do lipca 2020 r.

Rekordowy poziom wykorzystania naszych ładowarek jest w naszej ocenie echem dużego wzrostu liczby rejestracji samochodów elektrycznych. Pokazuje on także, że pojazdy te pełnią już z powodzeniem rolę samochodów rodzinnych, którymi możemy się udać na wakacje, największe wzrosty widzimy bowiem w miesiącach letnich – komentuje Rafał Czyżewski, prezes Zarządu GreenWay Polska.

Większe zainteresowanie wykorzystywaniem aut elektrycznych w podróży widać także w średniej ilości energii pobieranej miesięcznie przez statystycznego klienta GreenWay – w ciągu roku wzrosła ona o blisko 40%.

Elektromobilna lawina, czyli rozwój elektromobilności w Polsce i Słowacji

W sieci GreenWay w Polsce i Słowacji jest już zarejestrowanych blisko 15 tys. kierowców – podaje firma i wskazuje dla porównania, że w lipcu 2020 r. było ich niewiele ponad 6 tys., a tempo przyrostu liczby nowych klientów wciąż idzie w górę: w okresie od początku roku do lipca, zarejestrowało się ich w sieci GreenWay ponad dwa razy więcej, niż w tym samym okresie roku ubiegłego.

Na ulicach widać coraz więcej aut z zielonymi tablicami i to w oczywisty sposób przekłada się na rekordy w GreenWay. Ale nie pozyskalibyśmy tylu nowych klientów bez ciągłej rozbudowy sieci, skutecznych działań promocyjnych i sprawdzonego modelu współpracy z biznesem, który coraz chętniej bierze udział w rozwijaniu elektromobilności – tłumaczy prezes Czyżewski.

Rozwój elektromobilności i ładowarki – rekordzistki

Firma wskazuje, że najczęściej wykorzystywanymi przez kierowców ładowarkami są właśnie urządzenia zlokalizowane tam, gdzie GreenWay współpracuje z biznesem: na parkingach galerii handlowych i kompleksów biurowych, czy przy siedzibach dużych firm. Do najpopularniejszych stacji ładowania w Polsce należą: ładowarka przy biurowcu Elektrownia Powiśle w Warszawie oraz ładowarki przy warszawskich centrach handlowych: Galerii Mokotów, Wola Park i Atrium Reduta. Ulubione przez kierowców stacje ładowania GreenWay poza Warszawą znajdują się natomiast w Gorzowie Wielkopolskim przy Terminalu BP, przy Dyskoncie Paliwowym w Kątach Wrocławskich i przy autostradzie A2, na parkingu hotelu Portofino w Lućmierzu – wylicza firma.

Na podstawie news.inntu.pl

fot. GreenWay

reklama

reklama

reklama

reklama

 

partner merytoryczny

reklama