Rozbudowa sieci ładowania samochodów elektrycznych

Rozbudowa sieci ładowania samochodów elektrycznych

Firma GreenWay Polska (GWP) poinformowała, że rozbuduje swoją sieć stacji ładowania samochodów elektrycznych o kolejne atrakcyjne dla kierowców lokalizacje.

W ramach współpracy z firmą AmRest, GWP uruchomił właśnie dwie szybkie ładowarki na Miejscu Obsługi Podróżnych Olsze (MOP). Urządzenia zostały ustawione na MOP-ie w obu kierunkach przy autostradzie A1 na odcinku Gdańsk – Toruń. Według GWP, znacznie poprawi to przejezdność trasy, szczególnie dla aut z mniej pojemnymi bateriami.

Rozbudowa sieci ładowania samochodów elektrycznych o kolejne atrakcyjne lokalizacje

Ponadto GWP zaznacza, że współpraca z AmRest obejmie instalację kolejnych stacji ładowania „elektryków” przy restauracjach KFC.

GreenWay Polska i AmRest wytypowały już lokalizacje dla nowych stacji ładowania. Są to restauracje KFC: Ząbki Makro, Kraków Libertów, Kraków Wadowicka, Gdańsk Kowale oraz Łódź Józefiaka. Na MOP Olsze uruchomiono właśnie dwie pierwsze stacje o mocy 50 kW każda.

Stacje przy MOP-ach tak zwanej drugiej kategorii to bardzo ważne uzupełnienie naszej sieci. Szczególnie istotne jest zwiększenie dostępności naszych usług ładowania na autostradzie A1 między Gdańskiem a Łodzią. Kierowcy z pewnością docenią nowe, znajdujące się bezpośrednio przy trasie lokalizacje, gdzie dodatkowo skorzystać można z oferty KFC – mówi Rafał Czyżewski, prezes GreenWay Polska.

Jak zapewnia GWP, plany współpracy obu firm są szersze. Obecnie trwają zaawansowane rozmowy o instalacji stacji ładowania GreenWay Polska przy kolejnych, zarządzanych przez AmRest restauracjach KFC. Rozważane są lokalizacje w dużych ośrodkach miejskich jak Kraków, Wrocław, Radom, Warszawa, ale też mniejsze jak Puck, Świecie, Stargard, czy Józefów oraz wzdłuż trasy S7.

Współpraca z GreenWay Polska wpisuje się w założenia strategii firmy na rzecz odpowiedzialnego biznesu. W tym projekcie atutem jest przede wszystkim położenie restauracji KFC, zwłaszcza tych, zlokalizowanych przy autostradach oraz popularnych trasach turystycznych. Wierzymy, że dla osób korzystających z samochodów elektrycznych, dostępność ładowarek przy naszych lokalach będzie dużym udogodnieniem w trakcie podróży, a sama inicjatywa przyczyni się do dalszego rozwoju elektromobilności w Polsce – mówi Łukasz Grabowski, Electrical Installation Specialist w AmRest.

Obie strony nie wykluczają także możliwości rozszerzenia współpracy o sieci innych marek zarządzanych przez AmRest.

Na podstawie informacji nadesłanej przez GreenWay Polska

fot. GreenWay Polska

 

reklama

 

reklama