elektrowni PV

Firmy zwarły umowę na realizację elektrowni PV

Grupa Raen poinformowała, że podpisała z hiszpańską firmą Grupo Cobra umowę joint venture (JV) na realizację elektrowni PV (fotowoltaicznej) o mocy ponad 150 MW w woj. zachodniopomorskim. W pierwszym etapie Raen będzie odpowiedzialna za przygotowanie projektu do etapu gotowości do budowy (RTB), a następnie będzie mogła uczestniczyć w budowie i zarządzaniu farmą z 20% udziałem.

Umowa joint venture na realizację elektrowni PV

– Umowa join venture z hiszpańską Grupo Cobra, jednym z liderów branży OZE na świecie, to ważny krok w rozwoju Raen. Umowa dotyczy farmy PV o mocy ponad 150 MW. Oprócz klasycznego przygotowania projektu do fazy budowy, na kolejnym etapie będziemy mogli partycypować w jego konstrukcji, a następnie czerpać korzyści z funkcjonowania instalacji. Wpisuje się to w naszą strategię rozszerzenia zakresu działania i stania się niezależnym producentem energii – powiedział Adam Guz, prezes Zarządu Grupy Kapitałowej Raen

Współpraca z Grupo Cobra opiera się na dwóch filarach. Pierwszym jest umowa JV, na mocy której Raen staje się udziałowcem farmy fotowoltaicznej zlokalizowanej w gminie Dobra w woj. zachodniopomorskim. Firma Raen, na mocy osobnej umowy – o świadczenie usług deweloperskich (DSA) – będzie również odpowiedzialna za uzyskanie wszystkich niezbędnych zgód na realizację projektu. Obejmuje to także uzyskanie warunków przyłączenia do sieci energetycznej i pozwolenia na budowę. Ten etap prac może zająć 2-3 lata i będzie podzielony na kamienie milowe, po osiągnięciu których Raen będzie otrzymywać wynagrodzenie.

Na podstawie nadesłanej informacji

fot. sozosfera.pl (zdjęcie ilustracyjne)

Partner Portalu

Partner Portalu