Radiowóz o napędzie elektrycznym

Radiowóz o napędzie elektrycznym dla lubuskiej ITD

Nieoznakowany radiowóz o napędzie elektrycznym otrzymali inspektorzy lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego (ITD). Samochód jest wyposażony w sygnalizację uprzywilejowania, więc będzie wykorzystywany do kontroli drogowych. Zakup proekologicznego auta został dofinansowany ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze (WFOŚiGW). To kolejny elektryczny pojazd we flocie ITD – można przeczytać na stronie internetowej Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego (GITD).

Radiowóz o napędzie elektrycznym z dofinansowaniem WFOŚiGW w Zielonej Górze

Nowy samochód elektryczny zastąpi wyeksploatowany już pojazd zasilany olejem napędowym – tłumaczy GITD i dodaje, że proekologiczny radiowóz będzie wykorzystywany przez inspektorów lubuskiej ITD do kontroli drogowych, m.in. w zakresie stanu technicznego pojazdów, zadymienia spalin i rodzaju paliwa używanego do napędzania pojazdów. Oprócz tego posłuży inspektorom do wykonywania kontroli w siedzibach przedsiębiorstw transportowych.

Elektryczny samochód został zakupiony z wykorzystaniem środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze. Umowę dotyczącą dofinansowania podpisano w lipcu 2021 roku.

To kolejny zasilany energią elektryczną radiowóz we flocie ITD – proekologiczny, oznakowany samochód osobowy wykorzystują już w codziennej pracy inspektorzy śląskiej ITD.

Na podstawie gitd.gov.pl

fot. GITD

reklama

reklama

reklama

 

partner merytoryczny

reklama