Przybędzie miejskich budynków wyposażonych w fotowoltaikę

11 kolejnych łódzkich budynków użyteczności publicznej zostanie w najbliższym czasie wyposażonych w fotowoltaikę. Wcześniej panele pojawiły się na domach pomocy społecznej (DPS-ach) i dwóch żłobkach. Obecnie prace instalacyjne kończone są m.in. na dachach pięciu szkół podstawowych – zaznaczył Urząd Miasta Łodzi (UM).

Ile budynków zostanie wyposażonych w fotowoltaikę?

W ubiegłym tygodniu magistrat poinformował, że panele fotowoltaiczne montowane są na Domu Pomocy Społecznej przy ul. Krzemienieckiej 7/9. Instalacja trwała także na żłobkach przy ulicach: Rogozińskiego 2, Har. Zatorowców 4, Marusarzówny 9 oraz al. Wyszyńskiego 102. Energię z fotowoltaiki czerpać będą również w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 7 przy ul. Kusocińskiego 100. Także w szkołach podstawowych nr 169, 71, 41, 138 i 143 wykorzystywana będzie energia słoneczna. Odbiory prac przewidziano na bieżący tydzień – zapowiedział UM.

Wcześniej wyposażonych w fotowoltaikę została już część miejskich budynków. Panele pojawiły się na niemal wszystkich wytypowanych DPS-ach oraz na dwóch żłobkach – przy ul. Lelewela oraz ul. Szpitalnej. Docelowo planowane jest wyposażenie w instalacje fotowoltaiczne kilkuset miejskich budynków, w tym szkół, przedszkoli czy instytucji kultury. W tym roku ma to być łącznie 60 miejskich instytucji. Koszt inwestycji to prawie 10 milionów zł, ale te pieniądze będą się każdego roku zwracać – zaznaczył UM.

Na podstawie nadesłanej informacji

Źródło zdjęć: www.lodz.pl

Reklama

Partner Portalu

Partner Portalu