WSAP dla klimatu

Projekt „WSAP dla klimatu” z dofinansowaniem

Zmniejszenie zużycia energii, spadek emisji gazów cieplarnianych oraz wytwarzanie części energii elektrycznej z odnawialnych źródeł energii (OZE) – taki jest cel projektu pn. „WSAP dla klimatu”. Poinformował o tym Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego (UMWŚ).

Ograniczenie emisji zanieczyszczeń powietrza i gazów cieplarnianych

Andrzej Bętkowski, marszałek województwa świętokrzyskiego podpisał wczoraj (29 listopada) umowę z Janiną Kowalik, rektorem Wyższej Szkoły Administracji Publicznej w Kielcach (WSAP) na realizację projektu dofinansowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020.

Inwestycja służyć będzie ochronie środowiska poprzez ograniczenie emisji zanieczyszczeń powietrza i gazów cieplarnianych oraz zastosowanie przyjaznych i energooszczędnych rozwiązań technicznych. Szkoła będzie mogła odczuwać efekty tej modernizacji w formie oszczędności na energii – powiedział marszałek Andrzej Bętkowski.

Inwestycja zakłada termomodernizację budynku Wyższej Szkoły Administracji Publicznej w Kielcach, prace polegać będą na termoizolacji zewnętrznej ściany budynku, stropu zewnętrznego, wymianie stolarki okiennej, modernizacji instalacji grzewczej, wymianie oświetlenia wewnętrznego na energooszczędne typu LED oraz instalacji zespołu urządzeń służących do wytwarzania energii z OZE.

„WSAP dla klimatu” ze wsparciem unijnym w wysokości ponad 755 tys. zł

Jak podaje UMWŚ, projekt „WSAP dla klimatu” otrzymał dofinasowanie w ramach Działania 3.3 Poprawa efektywności energetycznej z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii w sektorze publicznym i mieszkaniowym. To działanie jest elementem Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020. Wielkość dofinansowania unijnego to ponad 755 tys. zł, a całkowita wartość projektu to prawie 890 tys. zł.

Na podstawie nadesłanej informacji

fot. UMWŚ

 

Artykuły i aktualności