Mój Prąd 5.0

Program „Mój Prąd 5.0” – nawet do 50% zwrotu kosztów instalacji

Można już składać wnioski o dofinansowanie mikroinstalacji fotowoltaicznych w ramach rządowego programu „Mój prąd 5.0”. W tegorocznej edycji zmieniono kwoty dotacji dla prosumentów oraz dostępne urządzenia – przypomina firma Green Cell. Wsparcie finansowe obejmuje także pompy ciepła i kolektory słoneczne.

Program Mój Prąd 5.0 – kto może z niego skorzystać?

Jak tłumaczy firma Green Cell, aby skorzystać z programu trzeba mieć instalację fotowoltaiczną o mocy od 2 kWh do 10 kWh. Trzeba również rozliczać się w systemie net-billing. Bonifikatę mogą otrzymać również wnioskodawcy przechodzący z systemu net-metering na net-blling. Pod warunkiem, że nie skorzystali dotychczas z dofinansowania do mikroinstalacji fotowoltaicznej.

Program finansuje do 50% kosztów ukończonych inwestycji zrealizowanych po 1 lutego 2020 r. Maksymalna dotacja dla paneli fotowoltaicznych wynosi 6 tys. zł. Dodatkowe dotacje przysługują na instalacje z magazynem energii elektrycznej.

Montaż takiej instalacji zapewnia niezależność od sieci i zwrot kosztów zakupu – zapewnia firma. Wnioskodawcy mogą również otrzymać dofinansowanie do pomp ciepła i kolektorów słonecznych. Maksymalna dotacja wynosi 58 tys. zł, a budżet programu to 955 mln zł.

Program Mój Prąd 5.0 – wnioski do 22 grudnia

Firma Green Cell przypomina, że wnioski o dofinansowanie można składać do 22 grudnia 2023 r. Wcześniej trzeba uzyskać dokument potwierdzający przyłączenie instalacji do sieci. W przypadku net-billingu wystarczy oświadczenie o rozliczaniu się z wytworzonej i pobranej energii.

W ramach programu „Mój Prąd” udzielono już ponad 400 tys. dofinansowań. Szacuje się, że pomogło to zredukować emisję CO2 o 2 mln ton rocznie.

Na podstawie nadesłanej informacji

fot. sozosfera.pl (zdjęcie ilustracyjne)

Partner Portalu

Partner Portalu

Partner Portalu