Produkcję własnych modułów PV rozpoczęła grupa Edison Energia

Grupa Edison Energia poinformowała, że rozpoczęła produkcję własnych modułów PV o nazwie ALVA Solar Full Black. Jak zaznacza firma, te wysokowydajne ogniwa połączone z technologią wzbogaconą o domieszkę galu znacząco zmniejszają degradację modułu w czasie, gwarantując bezproblemowe użytkowanie przez wiele lat.

Firma wdrożyła produkcję własnych modułów PV o mocy znamionowej 500Wp

Instalacja fotowoltaiczna to inwestycja na co najmniej 25 lat – zarówno dla klientów indywidualnych, jak i biznesowych. Jednym z najważniejszych elementów takiej elektrowni słonecznej są wysokiej jakości moduły. Kluczowym parametrem jest wysoka efektywność, czyli zdolność do przetwarzania promieni słonecznych w energię elektryczną – podkreśla firma.

ALVA Solar Full Black to – jak zaznacza firma – moduły o mocy znamionowej 500Wp, oferujące efektywność przekraczającą 20%. Jednocześnie firma podkreśla, że po upływie 25 lat funkcjonowania, wspomniana sprawność paneli będzie kształtowała się na poziomie 84,8% wartości początkowej, czyli prawie 5% ponad rynkowy standard. Osiągnięcie tak wysokich parametrów modułów ALVA Solar Full Black możliwe jest dzięki zastosowaniu domieszki galu, która znacząco zmniejsza degradację modułu w czasie oraz nowoczesnej technologii multi-busbarowej (MBB) z zintegrowanymi połączeniami szeregowymi i systemem half-cut – tłumaczy firma.

By odpowiedzieć na oczekiwania najbardziej wymagających klientów

Nasze panele Alva Solar Full Black to wyjątkowe rozwiązanie na polskim rynku, zarówno pod względem technologicznym, jak i zastosowanego designu. Dotychczas byliśmy w Polsce prekursorem stosowania dwustronnych modułów fotowoltaicznych. Teraz chcemy iść o krok dalej, oferując własny, wyjątkowy produkt. Dzięki ALVA Solar Full Black oferujemy klientom najwyższą jakość, ale także kształtujemy trendy na polskim rynku fotowoltaiki w kierunku innowacji – mówi Kamil Sankowski, członek Zarządu ds. sprzedaży Edison Energia.

Produkcję własnych modułów PV rozpoczęto, gdyż ma to pomóc spółce odpowiedzieć na oczekiwania najbardziej wymagających klientów.

Produkcja własnych modułów to kolejny, olbrzymi krok w rozwoju Edison Energia, który przede wszystkim zapewni europejskim prosumentom najwyższej jakości produkt. Jesteśmy jedną z największych firm fotowoltaicznych na Starym Kontynencie, która jednocześnie instaluje panele fotowoltaiczne, produkuje energię z własnych farm a także oferuje własne panele fotowoltaiczne najwyższej jakości – dodaje Kamil Sankowski.

Na podstawie nadesłanej informacji

rys. Edison Energia

reklama

reklama

 

partner merytoryczny