Spółka Global Hydrogen przekazała, że dołączyła do Podkarpackiej Doliny Wodorowej (PDW). Celem stowarzyszenia jest m.in. wspieranie rozwoju gospodarki wodorowej i tworzenie dla niej przyjaznego otoczenia biznesowo-technologicznego. Podkarpacka Dolina Wodorowa zajmuje się również prowadzeniem prac naukowo-badawczych oraz działaniem na rzecz ochrony środowiska.
Podkarpacka Dolina Wodorowa wspierana przez Global Hydrogen
Jak informuje Global Hydrogen, przystąpienie do Podkarpackiej Doliny Wodorowej to kolejny ważny krok w rozwoju firmy. Ma on istotne znaczenie w kontekście wzmocnienia pozycji spółki na rynku alternatywnych źródeł energii.
Podkarpacka Doliny Wodorowa powstała w 2021 r. Jej ideą jest wykorzystanie potencjału regionu w zakresie nowoczesnych technologii. W PDW wodór będzie wykorzystywany na szeroką skalę, m.in. do produkcji ogniw paliwowych i autobusów wodorowych.
– Jesteśmy dumni z tego, że staliśmy się częścią pierwszej w Polsce Doliny Wodorowej. Z pewnością przyspieszy to nasz rozwój. Do stowarzyszenia należą podmioty, których działalność ma na celu rozwijanie szeroko rozumianej gospodarki wodorowej. To daje możliwość wymiany wiedzy i doświadczeń. Global Hydrogen opracowuje i wdraża technologie związane z wytwarzaniem zielonej energii. Dołączenie spółki do Podkarpackiej Doliny Wodorowej zwiększa jej potencjał w zakresie planowanej produkcji zielonego wodoru – powiedział Daniel Zawadzki, prezes Zarządu Global Hydrogen.
Perspektywiczna produkcja zielonego wodoru
Wspomniana spółka wesprze Podkarpacką Dolinę Wodorową w obszarze budowania jej potencjału produkcji zielonego wodoru. Zielony wodór będzie wykorzystywany jako źródło energii. To – jak wskazała firma – bardzo cenny wkład w tworzenie technologii, które umożliwią odchodzenie od paliw kopalnych w procesach wytwarzania energii.
– Szczególnie perspektywicznie w tym zakresie wygląda technologia produkcji zielonego wodoru z biomasy w mobilnych, kontenerowych reaktorach stworzonych przez Global Hydrogen. Dołączenie spółki do naszego stowarzyszenia stanowi dla niego ważny aspekt rozwojowy, warunkujący możliwość pozyskiwania środków finansowych na nowe projekty. Niesie też bardzo istotny impuls poszerzający obszar jego aktywności – skomentował prof. Jarosław Sęp, prezes Stowarzyszenia Podkarpacka Dolina Wodorowa.
Podkarpacka Dolina Wodorowa z ambitnymi planami
Jak przypomina Global Hydrogen, w kwietniu br. spółka ta nabyła udziały stanowiące 100% kapitału zakładowego spółki Emperial Energy Klaster. To podmiot koordynujący Klaster Energii Południowego Podkarpacia. Jego członkami są gminy: Besko, Zagórz, Bukowsko, Dukla oraz Jaśliska. Spółka ma w planach intensywne prace nad przyśpieszeniem globalnej komercjalizacji swoich produktów, co pozwoli uzyskać przychody.
W planach Podkarpackiej Doliny Wodorowej jest natomiast pozyskiwanie nowych członków oraz intensywna praca przy realizacji „Projektu Pomocy Rozwojowej dla Regionów”. Inicjatywa jest koordynowana przez Partnerstwo na rzecz Czystego Wodoru. W jego ramach region podkarpacki, jako jeden z piętnastu regionów europejskich, uzyskał wsparcie konsultacyjne przy tworzeniu regionalnej mapy rozwojowej gospodarki wodorowej.
Na podstawie nadesłanej informacji
fot. sozosfera.pl (zdjęcie ilustracyjne)