Popularyzacja pojazdów elektrycznych

Popularyzacja pojazdów elektrycznych

Traficar, spółka świadcząca usługę wynajmu samochodów na minuty, w ramach projektu Roadshow udostępnił dziewięć w pełni elektrycznych samochodów Renault ZOE.

Samochody te będą do dyspozycji klientów przez kilka tygodni we wszystkich miastach, w których działa wypożyczanie na minuty.

Popularyzacja pojazdów elektrycznych – projekt Roadshow

Projekt mający na celu popularyzację pojazdów elektrycznych potrwa do lutego 2019 r. Traficar będzie ładować proekologiczne samochody w sieci ładowarek firmy GreenWay Polska.

Zgodnie z umową o współpracy GreenWay Polska udostępnił swoje stacje dla ładowania Renault ZOE, z których korzysta Traficar. Ładowanie odbywa się głównie nocą, dzięki czemu ładowarki GreenWay pozostają w dyspozycji dla pozostałych klientów sieci, którzy korzystają z nich głównie w ciągu dnia.

Renault ZOE wyposażone są w 40 kWh baterię, pozwalającą na pokonanie dystansu nawet ponad 300 km. Ich ładowanie odbywa się po złączu AC i zajmuje na wybranych stacjach GreenWay jedynie ok. godziny.

Współpraca z GreenWay Polska to dla nas gwarancja profesjonalnego realizowania usługi ładowania pojazdów. Rozbudowana sieć ładowarek w każdym mieście, gdzie planowany jest projekt Roadshow ZOE to pewność szybkiego i wygodnego ładowania pojazdów. Dodatkowo szybki czas ładowania to optymalizacja czasu pracy naszych serwisantów i możliwość sprawnego przywrócenia dostępności pojazdu w usłudze – mówi Konrad Karpiński, dyrektor operacyjny w firmie Traficar.

W lipcu br. GreenWay przeprowadził testy ładowania Renault ZOE. Okazało się, że samochód bardzo dobrze współpracuje z ładowarkami sieci i wypada lepiej w porównaniu z innymi samochodami ładowanymi za pośrednictwem AC. Złącza AC dostępne w szybkich ładowarkach GreenWay dysponują mocą nawet do 43 kW, co w przypadku ZOE daje krótszy czas w porównaniu z innymi pojazdami o podobnej pojemności baterii. W przypadku ZOE naładowanie do 80% pojemności baterii zajmuje między 60 a 90 minut w zależności od typu ładowarki.

Popularyzacja pojazdów elektrycznych – efektywne rozwiązania flotowe

Umowa z Traficar jest dobrym przykładem współpracy naszej sieci z firmami flotowymi. Dzięki rozbudowanej infrastrukturze, elastycznej umowie i korzystnym warunkom finansowym, jesteśmy w stanie zaoferować usługi na wysokim poziomie, zwiększając elastyczność korzystania z pojazdów elektrycznych naszych partnerów. Przykład Traficar pokazuje, że elektryczne rozwiązania flotowe już teraz mogą być efektywne – przekonuje Rafał Czyżewski, prezes GreenWay Polska.

Projekt realizowany przez Traficar, polega na uzupełnieniu floty o dziewięć elektrycznych Renault ZOE, które przez kilka tygodni będą dostępne w każdym z miast, gdzie działa usługa wypożyczania aut na minuty. Usługa najpierw została udostępniona w Krakowie, potem przeniesie się do Warszawy, Trójmiasta, Poznania, Wrocławia i na Śląsk. Projekt zakończyć ma się w lutym 2019 r.

Na podstawie nadesłanej informacji

fot. Traficar

partner merytoryczny