Pojazd zasilany czystą energią

Pojazd zasilany czystą energią w ZGO-WCR

Pojazd zasilany czystą energią elektryczną produkowaną przez instalację ZGO Sp. z o.o. w Jarocinie – Wielkopolskie Centrum Recyklingu (ZGO-WCR), dołączył do taboru samochodowego tej spółki.

Pojazd zasilany czystą energią generowaną przez ZGO m.in. do prac porządkowych

Jak zaznacza ZGO-WCR, elektryczny pojazd, w wersji wywrotki będzie służył m.in. do przewożenia narzędzi i odpadów podczas sprzątania zakładu, a poza tym ma ułatwić przemieszczanie się po terenie zakładu.

Pojazd jest zasilany czystą energią elektryczną produkowaną przez instalację ZGO-WCR, co dodatkowo zmniejsza ślad węglowy użytkowania tej wywrotki. Jarocińska spółka podkreśla, że użytkowanie pojazdu nie bazuje na prądzie produkowanym ze spalania surowców nieodnawialnych. Nowy samochód w ZGO-WCR jest pojazdem elektrycznym z napędem nowej generacji 10 KW 80V, AC z odzyskiem energii oraz elektronicznym sterowaniem.

Pojazd zasilany czystą energią – za niemal 96 tys. zł

Jak już wspomniano, będzie on służył do przewożenia narzędzi i odpadów na terenie zakładu, np. podczas sprzątania obiektu. Jego nośność to 2000 kg, a wielkość platformy ładunkowej opisują parametry: długość – 2,215 m i szerokość – 1,3 m. Autem mogą się poruszać dwie osoby.

Koszt zakupu to 95.940 zł brutto. Pojazd został zakupiony od jednej z lokalnych firm.

Na podstawie nadesłanej informacji

fot. ZGO-WCR

reklama

reklama

reklama

reklama