Stacja ładowania dużej mocy

Pierwsza stacja ładowania dużej mocy w Opolu

Energetyka Cieplna Opolszczyzny (ECO) oddała do użytku pierwszą w Opolu stację ładowania samochodów elektrycznych dużej mocy.

Dzięki tej stacji ładowanie samochodu elektrycznego w Opolu trwa pół godziny.

Stacja ładowania dużej mocy dla samochodów elektrycznych dostępna bezpłatnie

Nasza stacja będzie miała trzy standardy ładowania i będzie umożliwiać ładowanie energią elektryczną o dużej mocy. W najbliższych latach rząd planuje bardzo duże wydatki na rozwój elektromobilności. Również ECO, jako przedsiębiorstwo proekologiczne planuje kolejne inwestycje w zakresie budowy stacji ładowania pojazdów elektrycznych. Chcielibyśmy zdobyć kompetencje w tym segmencie rynku, tak aby dostarczać produkowaną przez nas energię elektryczną do zasilania pojazdów zeroemisyjnych – mówi dr inż. Wojciech Radziewicz dyrektor ds. obrotu energią z ECO.

Stacja ładowania dużej mocy dla samochodów elektrycznych

Stację zbudowano we współpracy ECO z Urzędem Miasta Opola (UM), który udostępnił miejsce w sercu miasta, na pl. Wolności – ul. Browarna. Jak podaje ECO, właściciele aut elektrycznych mogą bezpłatnie korzystać ze stacji w okresie promocyjnym. Aby skorzystać ze stacji ładowania trzeba będzie pobrać specjalną kartę promocyjną. Otrzyma ją każdy użytkownik samochodu z napędem elektrycznym po okazaniu dowodu rejestracyjnego. Karty będę wydawane w Miejskiej Informacji Turystycznej na opolskim Rynku oraz w siedzibie ECO w Opolu przy ul. Harcerskiej 15. Promocja na bezpłatne ładowanie potrwa do 31 sierpnia 2019 r.

Rozwój elektromobilności w Polsce

Przy okazji ECO zauważa, że elektromobilność w Polsce rozwija się z coraz większą dynamiką. W opinii przedsiębiorstwa energetycznego dzieje się tak za sprawą regulacji prawnych, które mocno wspierają tą dziedzinę. ECO podkreśla także, że rozwój elektromobilności ma wymierny wpływ na ochronę środowiska i jakość życia mieszkańców największych polskich aglomeracji. Zgodnie z założeniami przyjętymi przez rząd w 2025 r. po polskich drogach ma jeździć ponad milion samochodów elektrycznych. W najbliższych latach wydatki na rozwój elektromobilności w Polsce mają przekroczyć 10 mld zł. Do 2020 r. ma powstać 6 tys. punktów ładowania energią elektryczną o normalnej mocy i 400 punktów ładowania energią elektryczną o dużej mocy. Będą one rozmieszczone w 32 aglomeracjach i na obszarach gęsto zaludnionych oraz wzdłuż głównych szlaków komunikacyjnych – wskazuje ECO.

Na podstawie informacji nadesłanej przez ECO

fot. 2 x ECO

reklama

reklama

 

partner merytoryczny

reklama