kupiła Farmę Wiatrową Skoczykłody

PGE kupiła Farmę Wiatrową Skoczykłody

PGE Polska Grupa Energetyczna poinformowała, że kupiła Farmę Wiatrową Skoczykłody. Położona w województwie łódzkim elektrownia wiatrowa posiada łączną moc 36 MW. Zakup pozwoli zwiększyć całkowitą moc zainstalowaną elektrowni wiatrowych PGE o ponad 5%.

PGE kupiła Farmę Wiatrową Skoczykłody i zwiększyła swoją moc zainstalowaną w OZE

Zgodnie z moją zapowiedzią z marca o podejmowaniu działań akwizycyjnych w obszarze lądowych farm wiatrowych, dziś dokonujemy dużej akwizycji z tym związanej i to nie jest nasze ostatnie słowo. W czerwcu otworzyliśmy dwie farmy wiatrowe w województwie zachodniopomorskim, a jeszcze w tym roku uruchomimy cztery, jednomegawatowe instalacje fotowoltaiczne w województwie lubelskim, podkarpackim i lubuskim. Łącznie posiadamy już ponad 1,1 GW mocy zainstalowanej w OZE, z czego blisko 700 MW pochodzi z farm wiatrowych – powiedział Wojciech Dąbrowski, prezes Zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej, dodając, że wkrótce uruchomione będą kolejne inwestycje w projekty fotowoltaiczne, a program budowy morskich farm wiatrowych na Bałtyku zostanie zintensyfikowany.

Grupa kupiła Farmę Wiatrową Skoczykłody o wydajności wynoszącej blisko 32%

Znajdująca się w powiecie skierniewickim, w pobliżu Rawy Mazowieckiej, Farma Wiatrowa Skoczykłody to elektrownia wybudowana pod koniec 2015 r. przez należącą do holdingu Wento spółkę Eco Power. Składa się z 12, trzymegawatowych turbin. Wydajność farmy wiatrowej sięga blisko 32%, a roczna produkcja wynosząca blisko 100 GWh, pozwala zaspokoić potrzeby energetyczne ponad 40 tysięcy gospodarstw domowych, czyli miasta wielkości Płocka. Co istotne, farma wiatrowa do 2030 r. będzie korzystać z systemu wsparcia w formie zielonych certyfikatów.

kupiła Farmę Wiatrową Skoczykłody

Omawiana elektrownia wiatrowa znajduje się w okolicy, należącej do Grupy PGE, Farmy Wiatrowej Kamieńsk. Jak zaznacza PGE, to, że Grupa kupiła Farmę Wiatrową Skoczykłody wpisuje się w strategię zarządzania aktywami PGE, polegającą m.in. na zaangażowaniu się w projekty usytuowane blisko siebie, w których można świadczyć serwis własny, a dzięki temu uzyskiwać synergie operacyjne.

Za rozwijanie OZE odpowiada PGE Energia Odnawialna

W Grupie PGE spółką odpowiedzialną za rozwijanie odnawialnych źródeł energii jest PGE Energia Odnawialna. Obecnie Grupa PGE posiada 17 farm wiatrowych, 29 elektrowni wodnych, cztery elektrownie szczytowo-pompowe oraz jedną farmę fotowoltaiczną na górze Żar. Łączna moc zainstalowana wszystkich obiektów wynosi 2322,1 MW.

Na podstawie informacji nadesłanej przez PGE

fot. PGE

reklama

 

partner merytoryczny