Panele fotowoltaiczne na 20 kolejnych łódzkich budynkach

Panele fotowoltaiczne zasilą energią słoneczną 20 kolejnych budynków użyteczności publicznej w Łodzi. Będą to placówki edukacyjne – przedszkola, szkoły i ośrodki wychowawcze. Dzięki tym inwestycjom miasto może zaoszczędzić w skali roku nawet 400 tys. zł – podkreślił Urząd Miasta Łodzi (UM).

Gdzie zostaną zainstalowane panele fotowoltaiczne?

Panele fotowoltaiczne zostaną zamontowane na dachach dwóch przedszkoli (14 i 220), sześciu szkół podstawowych (55, 81, 84, 94, 122 – na dwóch budynkach oraz 184 – na trzech budynkach). Także budynki trzech szkół ponadpodstawowych (XIII i XXIX LO oraz Zespole Szkół Budowlano – Technicznych – na dwóch budynkach) zostaną wyposażone w panele. Do grupy podmiotów z fotowoltaiką na budynkach dołączy też pięć specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych.

Panele na tych budynkach mają dać łączną moc 612 kWp i wyprodukować ok. 600 MWh energii elektrycznej. Prace mają być zakończone na początku 2024 r.

W 2023 r. instalacje fotowoltaiczne zainstalowano już na łódzkich domach pomocy społecznej, szkołach i instytucjach kultury. Dzięki temu w przyszłych latach używające ich jednostki będą sporo oszczędzać na rachunkach za energię z sieci – przekonuje UM.

Na podstawie nadesłanej informacji

fot. źródło zdjęć www.lodz.pl

Partner Portalu

Partner Portalu