z panelami fotowoltaicznymi

Oferta z panelami fotowoltaicznymi

Firma Energa Obrót poinformowała, że przygotowała szeroki wachlarz produktów efektywnościowych. Są wśród nich m.in. instalacje fotowoltaiczne EnerSOL. Jak zaznacza przedsiębiorstwo energetyczne, technologia ta cieszy się dużym zainteresowaniem wśród przedsiębiorców.

Energa Obrót we współpracy z Energą Invest są w trakcie zawierania kontraktu o wartości 6,5 mln zł. W jego ramach zostanie zrealizowana jedna z najnowocześniejszych instalacji fotowoltaicznych w Polsce.

Klienci Energi, którzy decydują się na takie rozwiązanie, mają na różne pomysły na wykorzystanie pozyskanej w ten sposób energii. Może ona zostać spożytkowana np. na potrzeby własne, aby obniżyć ilość energii pobieranej z sieci dystrybucyjnej, albo do celów handlowych, czyli do odsprzedaży nadwyżek do sieci elektroenergetycznej.

Wspomniana instalacja, za której realizację odpowiadać będzie Energa Obrót we współpracy z Energą Invest, będzie zlokalizowana w powiecie tczewskim i zajmie powierzchnię ponad 4 hektarów. Jej zainstalowana moc wyniesie 2 MWp. Kwota 6,5 mln zł, która została przeznaczona na realizację tego przedsięwzięcia, obejmuje: doradztwo przedinwestycyjne, także w zakresie pozyskania finansowania na inwestycje, pomoc w uzyskaniu prekwalifikacji do aukcji OZE, a także wykonanie projektu budowlanego. Środki te pokryją także koszty budowy instalacji, a także gwarancję zakupu energii wytworzonej podczas jej działania.

Do klientów z panelami fotowoltaicznymi

Realizując dla klienta inwestycję budowy farmy fotowoltaicznej o mocy 2 MWp razem ze spółką Energa Invest udowadniamy, iż jesteśmy w stanie dostarczyć klientom kompleksowe rozwiązania, wykorzystujemy w tym celu potencjał Grupy Energa. Klient zdecydował się na współpracę z nami, gdyż otrzymał kompleksową ofertę współpracy, prowadzenia tej inwestycji, ale przede wszystkim dostrzegł w nas partnera biznesowego – mówi Dariusz Falkiewicz prezes Energi Obrotu.

Instalacja będzie jedną z najnowszych tego typu o tak dużej mocy w Polsce – zaznacza Grupa Energa.

W ramach programu EnerSOL wykorzystujemy wiedzę i doświadczenie zdobyte w już zrealizowanych inwestycjach. Należą do nich jedne z największych farm fotowoltaicznych w Polsce: PV Czernikowo oraz PV Delta. Znajomość branży, potencjał kadrowy i stabilność marki Energa przyciągają do nas inwestorów. Oferujemy im kompleksowe przeprowadzenie inwestycji od analiz opłacalności do uruchomienia instalacji. Klient otrzymuje gwarancję produktu i pewność, że jego wykonawca nie zniknie niespodziewanie z rynku – podkreśla Marek Konieczny, prezes Energi Invest.

EnerSol to oferta dla klientów biznesowych, którzy posiadają możliwości zainstalowania paneli fotowoltaicznych na dachach budynków, ogrodzonej posesji lub gruncie rolnym III klasy lub niższej, a energię elektryczną mogą wykorzystywać w ciągu dnia na procesy technologiczne, oświetlenie hal magazynowych itp.

Dzięki technologii fotowoltaicznej możemy sięgnąć po praktycznie niewyczerpalne źródło energii. Technologia ta cieszy się dużym zainteresowaniem na świecie. Widzimy w niej ogromny potencjał i duże szanse na oszczędności – podkreśla prezes Falkiewicz.

Oferta EnerSOL jest skierowana do firm, którym nie jest obojętna jakość powietrza i które chcą mieć wpływ na zmniejszenie emisji CO2.

Na podstawie informacji nadesłanej przez Grupę Energa

fot. Grupa Energa

partner merytoryczny

 

partner medialny