Oferta finansowania instalacji fotowoltaicznych

Oferta finansowania instalacji fotowoltaicznych – leasing 103%

Kompleksowa oferta finansowania instalacji fotowoltaicznych została przygotowana przez Europejski Fundusz Leasingowy (EFL) i firmę EnergiaPort, specjalizującą się w budowie instalacji fotowoltaicznych. W jej ramach małe, średnie (MŚP) i duże przedsiębiorstwa mogą kupić panele słoneczne o mocy 25 kWp lub 50 kWp w leasingu 103%.

Oferta finansowania instalacji fotowoltaicznych o mocy 24,64 kWp lub 49,72 kWp

Jak podaje EFL, z przygotowanej oferty mogą skorzystać przedsiębiorcy, którzy planują instalację fotowoltaiki na nieruchomościach komercyjnych będących własnością leasingobiorcy. Panele słoneczne mogą być zamontowane na dachach budynków bądź na gruncie. Moc pojedynczej instalacji może wynosić 24,64 kWp lub 49,72 kWp. Dostawca zapewnia także montaż, zgłoszenie do zakładu energetycznego, rozruch instalacji, a także serwis gwarancyjny na montaż oraz produkty, w tym gwarancję liniową mocy.

Fundusz proponuje leasing operacyjny 103% na okres 48 miesięcy przy – jak zaznacza EFL – atrakcyjnej wpłacie początkowej. Leasingobiorcy mogą skorzystać z procedury uproszczonej – wystarczy tylko oświadczenie klienta o wynikach firmy, które zastępuje wymagane standardowo dokumenty finansowe.

Oferta finansowania instalacji fotowoltaicznych by przełamać bariery

Zdecydowana większość polskich przedsiębiorców nie korzysta jeszcze z fotowoltaiki. Z naszego najnowszego raportu „Zielona energia w MŚP. Pod lupą” wynika, że takie instalacje ma zamontowane tylko 4 proc. firm. Optymistyczniej zapowiada się przyszłość, gdyż biznes z energią słoneczną planuje prowadzić 8 proc. przedsiębiorstw, a w przypadku samych średnich firm nawet 30 proc. Dla takich podmiotów, ale i dla tych jeszcze niezdecydowanych, przygotowaliśmy wspólnie z EnergiaPort ofertę, w ramach której klient otrzyma kompleksowy system i jego finansowanie. Bo jak wskazują wyniki naszego badania, trzy największe bariery powstrzymujące MŚP przed decyzją o słonecznej inwestycji są związane ze stroną finansową inwestycji. Liczymy, że takie ekonomiczne rozwiązanie umożliwi wielu podmiotom korzystanie z energii słonecznej i dołączenie do grona ekoodpowiedzialnych – powiedział Wojciech Przybył, członek Zarządu EFL.

Oferta finansowania instalacji fotowoltaicznych dla sektora biznesowego

Instalacja fotowoltaiczna w sektorze biznesowym to zmiana dotychczasowego modelu konsumpcji energii z paliw kopalnych oraz świadome i długofalowe ograniczenie kosztów zakupu energii. Czynnikiem determinującym sukces w tej dziedzinie, jest wybór dwóch najważniejszych partnerów, którzy gwarantują bezpiecznie przejście procesu inwestycyjnego od punktu A do punktu Z. Po pierwsze powierzenie procesu projektowania i montażu doświadczonemu i profesjonalnemu zespołowi. Po drugie w finansowanie inwestycji przez powszechnie znaną i cenioną instytucję finansową, zakorzenioną na rynku polskim – powiedział Adrian Kwiatkowski, dyrektor ds. sprzedaży EnergiaPort.

Na podstawie media.efl.pl

fot. sozosfera.pl

reklama

 

partner merytoryczny