Od lat dla środowiska

Elektrownia Opole została nagrodzona przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu statuetką „W Trosce o Środowisko”. Działania na rzecz redukcji emisji spółka prowadzi już od 1996 r.
 
statuetka
 
PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna Oddział Elektrownia Opole wdrożyła m.in. mniej uciążliwą dla środowiska technologię spalania, poprzez budowę instalacji ograniczającej emisję. Ponadto zmodernizowano chłodnię kominową, co pośrednio przełożyło się na mniejsze zużycie energii. Zainstalowano również instalację oczyszczania spalin, w tym do odpylania. Elektrownia wykorzystuje także lokalne źródła energii odnawialnej, dzięki wybudowanej instalacji do bezpośredniego podawania biomasy do kotła nr 2.
 
W wielu tych przedsięwzięciach towarzyszy Elektrowni Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu, który przyznał jej niejedną pożyczkę na realizację zadań proekologicznych, prowadzących do ograniczenia emisji do atmosfery. Tylko w 2013 r. firma zaciągnęła trzy pożyczki na łączną kwotę 45 mln zł na budowę instalacji ograniczającej emisję tlenków azotu z bloków 1, 2 i 4.
 
W sumie od 1996 r. Elektrownia Opole zawarła siedem umów pożyczek na kwotę ponad 70 mln zł, a łączny koszt dofinansowanych zadań wynosi 211 mln zł.
 

Partner Portalu

reklama

Partner Portalu

 

partner merytoryczny