Nowe stacje ładowania samochodów elektrycznych

Nowe stacje ładowania samochodów elektrycznych

Użytkownicy samochodów elektrycznych będą mieli do dyspozycji nowe stacje ładowania swoich pojazdów – informuje Grupa Energa.

Tym samym zyskają oni możliwość swobodniejszego przemieszczania się po terenie działania Grupy, która do końca br. będzie dysponować łącznie 54 punktami ładowania „elektryków”.

Nowe stacje ładowania samochodów elektrycznych Energi utuchomione

Od początku roku Energa Obrót uruchomiła cztery nowe stacje ładowania o mocy 2 x 22 kW. Pierwsza z nich powstała w Sopocie na parkingu Parku Wodnego, a trzy pozostałe poza Trójmiastem. Można z nich korzystać na parkingu galerii handlowej Neptun w Starogardzie Gdańskim, na parkingu Urzędu Miasta Tczew oraz na parkingu galerii handlowej Stara Kuźnia w Grudziądzu. Energa zapowiada, że gdy tylko pozwolą na to warunki pogodowe, zostanie wykonane oznakowanie poziome i pionowe stacji, które zapewni ich lepszą widoczność.

Grupa podkreśla, że w najbliższych miesiącach będzie sukcesywnie instalować kolejne stacje ładowania ulokowane przy głównych szlakach komunikacyjnych oraz w większości dużych miast leżących na terenie działania Grupy Energa.

Część spośród 54 punktów ładowania samochodów elektrycznych będzie stacjami szybkiego ładowania, czyli umożliwiającymi naładowanie pojazdu do poziomu 80% baterii w ciągu 30 minut.

Elektromobilność rozwija się konsekwentnie w Europie i na Świecie. Kolejne miasta deklarują wprowadzenie lub już wprowadziły zakaz wjazdu samochodów spalinowych do centrów miast. Kolejne raporty publikowane przez niezależne agencje badawcze potwierdzają, wzrost udziału samochodów elektrycznych również w Polsce. Śledząc aktualne trendy i mając na uwadze środowisko naturalne promujemy oraz ułatwiamy dostęp do nowoczesnych i ekologicznych rozwiązań, a rozwój infrastruktury w obszarze elektromobilności jest naszym kluczowym projektem – mówi Dariusz Chrzanowski, wiceprezes Zarządu Energi Obrotu.

Energa informuje, że systematycznie rozbudowuje sieć stacji ładowania aut elektrycznych. Obecnie posiada łącznie 11 stacji. Grupa zaznacza, że jednak nie kończy swoich inwestycji w rozwój infrastruktury ładowania samochodów elektrycznych na kolejnych punktach ładowania, które powstaną do końca 2019 r. W planach na kolejne lata spółka przewiduje kontynuowanie projektu. Do 2022 r. ma powstać przynajmniej 100 stacji.

Na podstawie media.energa.pl

fot. Grupa Energa

 

partner merytoryczny

 

reklama

partner medialny