Samochody elektryczne we Wrocławiu

Nowe samochody elektryczne we Wrocławiu

Urząd Miejski we Wrocławiu (UM) poinformował, że Miejska Wypożyczalnia Samochodów Elektrycznych Vozilla wprowadziła do swojej floty 40 samochodów Renault ZOE.

Nowe elektryki zastąpiły we Wrocławiu najbardziej wysłużone Nissany Leaf.

Od 2017 roku możemy korzystać z Miejskiej Wypożyczalni Samochodów Elektrycznych VOZILLA. Wrocławianie bardzo chętnie wybierają proekologiczne, współdzielone środki transportu i korzystają nie tylko z elektrycznych samochodów, ale także hulajnóg, skuterów czy też roweru miejskiego. Zrównoważony rozwój jest dla nas bardzo ważny. Dlatego będziemy dokładać wszelkich starań, aby wprowadzać w naszym mieście nowoczesne i proekologiczne technologie – zadeklarował Jakub Mazur, wiceprezydent Wrocławia.

Samochody elektryczne we Wrocławiu – 40 nowych aut w wypożyczalni

We wtorek 2 kwietnia br. w Centrum Historii Zajezdnia we Wrocławiu nastąpiło uroczyste przekazanie nowych samochodów elektrycznych.

Rozwój oraz zwiększanie komfortu jazdy jest jednym z naszych podstawowych zadań Vozilli. Cieszymy się z nawiązania współpracy z Renault, dzięki czemu nasi użytkownicy mogą poruszać się po ulicach Wrocławia kolejnym wygodnym, miejskim samochodem. Renault ZOE jest idealnym autem do usług car-sharingowych ze względu na swój wysoki zasięg, gabaryty oraz komfort użytkowania – powiedział Paweł Luksic, prezes firmy Enigma, operatora Vozilli.

Oficjalna część wydarzenia zakończyła się przejazdem nowych samochodów przez centrum Wrocławia. Następnie zostały one rozlokowane w popularnych miejscach miasta i udostępnione do wypożyczenia. ZOE można rozpoznać w aplikacji Vozilli po innym zdjęciu oraz wyszukać, korzystając z opcji filtrowania – zaznacza UM.

Bardzo cieszymy się z rozpoczęcia współpracy z Vozillą, która obecnie jest liderem elektrycznego car-sharingu w Polsce. Jest to dla nas bardzo ważne wydarzenie, ponieważ cenimy zaangażowanie Vozilli oraz miasta Wrocław w propagowanie elektromobilności. Renault ZOE to kompaktowy, typowo miejski samochód, a ze względu na wysoki zasięg oraz niskie koszty eksploatacji – bardzo dobrze sprawdza się na zasadach współdzielonej mobilności. Potwierdzają to liczby, samochody Renault ZOE są najczęściej wybierane przez operatorów usług car-sharingowych, obecnie po europejskich ulicach jeździ ich już 4000 – zaznaczył Andrzej Gemra, zastępca dyrektora Renault East ds. efektywności i rozwoju nowych projektów w Renault.

Vozilla – alternatywa dla własnego samochodu

Wrocławski magistrat wskazuje, że Renault ZOE to miejski samochód o napędzie elektrycznym produkowany od 2013 r. przez francuski koncern Renault. Samochód został zbudowany na bazie płyty podłogowej Renault Clio, a jego koncepcyjny model zaprezentowano w 2010 r. podczas targów motoryzacyjnych w Paryżu. W 2016 r. do sprzedaży trafiła nowa wersja auta (ZE 40), którego realny zasięg w warunkach rzeczywistych wzrósł do 300 km.

Kierunek ekologii, w branży motoryzacyjnej w Polsce dopiero się zaczyna, tym bardziej jest to dla nas duża wartość, iż mamy swój udział projekcie, w którym upatrujemy duży potencjał, ponieważ dzięki niemu wychodzimy poza standardy, dając naszym potencjalnym klientom możliwość poznania zalet samochodów elektrycznych. Pokazujemy także, że Vozilla to świetna alternatywa do posiadania własnego samochodu i wybierając takie rozwiązanie wspieramy elektromobilość i realnie wpływamy na poprawę środowiska w naszym najbliższym otoczeniu – powiedział Ken Nawrot, prezes firmy Nawrot, która przekazała Vozilli 40 samochodów Renault ZOE.

Są to auta w wersji Life, z silnikiem o mocy 92 KM. Wszystkie wyposażone są m.in. w system multimedialny R-LINK Evolution, z ekranem dotykowym i intuicyjną nawigacją. Posiadają także w łącze bluetooth, a także automatyczną klimatyzację, system kontroli ciśnienia w oponach oraz system dynamicznej kontroli jazdy ESC.

Na podstawie informacji nadesłanej przez UM we Wrocławiu

fot. UM we Wrocławiu

partner merytoryczny

reklama

 

reklama