Termomodernizacja przedszkola

Nie tylko termomodernizacja przedszkola

Urząd Miasta Poznania (UM) poinformował, że zakończyła się termomodernizacja Przedszkola nr 144 na os. Czecha. W ramach pilotażowego projektu placówka, oprócz ocieplenia ścian i dachu, a także wymiany stolarki okiennej i drzwiowej, zyskała nowe, energooszczędne oświetlenie, a na dachu budynku zostały zainstalowane panele fotowoltaiczne.

Termomodernizacja przedszkola z zastosowaniem OZE

Jak zaznacza UM, to pierwsze w Poznaniu przedszkole wyposażone w instalację wykorzystującą odnawialne źródła energii (OZE), bowiem na dachu budynku zamontowana została instalacja fotowoltaiczna, składająca się z 31 paneli. Jej moc – 10 kW – została skorelowana z rocznym zużyciem energii elektrycznej w placówce, dzięki czemu obiekt stał się niemal samowystarczalny energetycznie – podkreśla poznański magistrat i dodaje, że ponadto zainstalowany został system monitoringu energii, który pozwala na bieżąco analizować ilość zużywanej i produkowanej energii elektrycznej oraz zużycie ciepła.

Przedszkole nr 144 to pierwszy obiekt oświatowy w Poznaniu, który po przeprowadzonej termomodernizacji, został wyposażony w instalację wykorzystującą OZE. Ponadto w budynku oświetlenie zostało wymienione na energooszczędne w technologii LED. Zamontowano też oświetlenie awaryjne.

Nadzór merytoryczny nad realizacją inwestycji sprawował Oddział Miejskiego Energetyka UM.

Na podstawie www.poznan.pl

fot. UM Poznania

reklama