zamówienie na autobusy elektryczne

Największe w Europie zamówienie na autobusy elektryczne

Firma Volvo Buses poinformowała, że dostarczy operatorowi transportu miejskiego Transdev w szwedzkim mieście Gothenburg 157 przegubowych autobusów elektrycznych modelu Volvo 7900 Electric Articulated. Producent podkreśla, że to największe, jak dotąd, pojedyncze zamówienie na autobusy elektryczne w Europie. Wszystkie zostaną wyprodukowane w Polsce – we wrocławskiej fabryce Volvo. Dostawy rozpoczną się w 2020 r.

Zamówienie na autobusy elektryczne ze szwedzkiego miasta Gothenburg

Nowe, elektryczne i bezemisyjne autobusy będą obsługiwać wiele linii w mieście Gothenburg, co ma pozwolić ograniczyć hałas i emisję spalin. Autobusy będą mogły obsługiwać linie we wrażliwych obszarach lub w strefach ze specjalnymi ograniczeniami – dopowiada Volvo Buses.

Jesteśmy bardzo zadowoleni, że będziemy mogli zrealizować największe, jak do tej pory, pojedyncze zamówienie na autobusy elektryczne. Volvo jest pionierem w dziedzinie elektromobilności i zrównoważonego transportu publicznego. Wyróżnia nas systemowe podejście obejmujące pojazdy, usługi i infrastrukturę ładowania. Koncentrujemy się na rozwiązaniach zapewniających wysoką niezawodność i wysoki poziom usług świadczonych zarówno operatorom, jak i pasażerom. Otrzymanie tak dużego zamówienia potwierdza, że autobusy elektryczne są dziś uznawane za zrównoważone i opłacalne finansowo rozwiązanie dla transportu publicznego wymagającego znacznej przepustowości – mówi Håkan Agnevall, prezes Volvo Buses.

Zamówienie na autobusy elektryczne – zakupiony zostanie nowy model

Zamówienie obejmuje niedawno wprowadzony na rynek model 7900 Volvo Electric Articulated, który miał swoją premierę w październiku – na wystawie Busworld w Brukseli.

Transdev jest dziś wiodącym operatorem autobusów elektrycznych w Europie i wiemy, jakie wyzwania wiążą się z przejściem na napęd elektryczny. Dlatego bardzo starannie wybraliśmy partnera, który reprezentuje kompleksowe podejście, i który będzie w stanie dostarczyć zarówno autobusy, jak i infrastrukturę ładowania – na czas i sprawnie. Możliwość ogłoszenia, że wybraliśmy Volvo jako partnera do obsługi autobusów miejskich w Gothenburgu, rodzinnym mieście tej firmy, jest oczywiście szczególnie satysfakcjonująca – zaznacza Gunnar Schön, prezes Transdev Szwecja.

Autobus Volvo 7900 Electric Articulated może przewozić do 150 pasażerów, a jego zużycie energii jest o 80% niższe niż odpowiednika z silnikiem wysokoprężnym. Ten autobus łączy wysokie możliwości przewozowe i niskie koszty eksploatacji. Autobusy będą ładowane na stacjach szybkiego ładowania wzdłuż trasy, przy zastosowaniu systemu o nazwie OppChargeTM. Umożliwi to ich maksymalnie efektywne działanie. Oprócz autobusów elektrycznych zamówienie obejmuje 27 autobusów z silnikiem spełniającym normę emisji Euro 6 napędzanych biodieslem, przeznaczonych do transportu regionalnego.

Dla nas, jako dostawcy rozwiązań transportowych, niezwykle ważna jest nie tylko możliwość zaoferowania pasażerom dobrej obsługi i funkcjonalnych pojazdów, ale także zapewnienie kierowcom dobrych warunków pracy. Dzięki nowym autobusom, szczególnie cichym autobusom elektrycznym, nasze miasta stają się bardziej czyste, a środowisko pracy lepsze – wyjaśnia Gunnar Schön.

Elektromobilność stwarza całkowicie nowe możliwości urbanistyczne, tym bardziej, że otrzymujemy bezemisyjny i cichy transport miejski, który może funkcjonować bliżej mieszkańców. Volvo chce być liderem rozwoju elektryfikacji oraz partnerem miast, które chcą tworzyć dla mieszkańców długoterminowe, zrównoważone rozwiązania transportu publicznego – podsumowuje Håkan Agnevall.

Na podstawie informacji nadesłanej przez Volvo Buses

fot. Volvo Buses

reklama

 

reklama

partner medialny