na montaż instalacji OZE

Dotacje na montaż instalacji OZE – ostatnia szansa

Tylko do końca stycznia mieszkańcy stolicy mogą składać wnioski o dotację na montaż instalacji OZE, czyli odnawialnych źródeł energii. Można liczyć nawet na 40 tys. zł wsparcia – przypomniał Urząd m.st. Warszawy (UM).

Kto może ubiegać się o dofinansowanie?

Tylko w ciągu ostatnich 5 lat miasto udzieliło warszawiankom ponad 4 tys. dotacji na montaż instalacji OZE. W tym roku z takiego rozwiązania skorzystać mogą kolejni mieszkańcy. Warunkiem jest jednak złożenie wniosku najpóźniej do 31 stycznia br. – zasygnalizował magistrat.

O dofinansowanie mogą ubiegać się m.in. osoby fizyczne, przedsiębiorcy, wspólnoty i spółdzielnie mieszkaniowe oraz fundacje. Wsparcie może zostać przyznane na montaż pomp ciepła, kolektorów słonecznych, paneli fotowoltaicznych lub turbin wiatrowych. Maksymalna wysokość dotacji waha się od 15 do nawet 40 tys. zł i jest zależna od wyboru konkretnego rozwiązania.

Co ważne, nieruchomość, dla której ma być przyznane dofinansowanie, nie może być ogrzewana „kopciuchem”. Trzeba też pamiętać, że rozpoczęcie inwestycji nie może nastąpić przed zawarciem umowy o udzielenie dotacji – przestrzegł UM.

Dotacje na montaż instalacji OZE – jak złożyć wniosek?

Wnioski o dotację można pobrać ze strony eko.um.warszawa.pl, gdzie znajdują się również wszystkie informacje na temat dofinansowania. Uzupełnione dokumenty mieszkańcy mogą złożyć w Wydziale Obsługi Mieszkańców dowolnego Urzędu Dzielnicy. Mogą je także przesłać pocztą do Biura Ochrony Powietrza i Polityki Klimatycznej na adres: Aleje Jerozolimskie 44, 00-024 Warszawa.

Za datę złożenia wniosku uznaje się datę wpływu wniosku do magistratu.

Pozostałe dotacje, nie tylko na montaż instalacji OZE

Przy okazji UM przypomniał, że nadal trwa nabór wniosków na miejskie dotacje do likwidacji azbestu. Dofinansowanie jest także udzielane do podłączenia nieruchomości do miejskiej sieci kanalizacyjnej oraz na tzw. małą retencję. Dla tych inwestycji termin składania dokumentów mija z końcem marca br.

Natomiast przez cały rok przyjmowane są wnioski o dofinansowanie do likwidacji tzw. kopciuchów. Mieszkańcy mogą liczyć na wsparcie w wysokości nawet do 70 proc. kosztów – zaznaczył UM.

Na podstawie nadesłanej informacji

fot. sozosfera.pl (zdjęcie ilustracyjne)

Partner Portalu

Partner Portalu