Będą jeździli samochodem elektrycznym

Municypalni z Chorzowa będą jeździli samochodem elektrycznym

Urząd Miasta Chorzów (UM) poinformował, że tamtejsi strażnicy miejscy odpowiedzialni za kontrolowanie postępowania właścicieli nieruchomości z odpadami oraz za kwestie spalania w piecach odpowiednich paliw będą jeździli samochodem elektrycznym.

Będą jeździli samochodem elektrycznym – pierwszym we flocie Chorzowa

Strażnicy z Ekopatrolu będą jeździli samochodem elektrycznym, a jak zaznaczył chorzowski magistrat, to pierwszy tego typu samochód we flocie pojazdów Urzędu Miasta i jednostek z nim związanych.

Wyposażyliśmy straż miejską w taki samochód z kilku powodów. Ekopatrol bardzo dużo pracuje w terenie, poza tym idziemy z duchem czasu i wymogami Unii Europejskiej. Wymogi mówią o tym, że część samochodów w urzędzie i jego jednostkach ma mieć napęd elektryczny – tłumaczy Andrzej Kotala, prezydent Chorzowa.

Samochód będzie wykorzystywany podczas codziennej pracy municypalnych z Ekopatrolu. A warto dodać, ze w ramach swoich działań funkcjonariusze chorzowskiej straży miejskiej kontrolują zgodność deklaracji odpadowych ze stanem faktycznym, weryfikują poziom i jakość segregowania śmieci, a także kontrolują paleniska pod kątem spalania zabronionych materiałów.

Na podstawie nadesłanej informacji

fot. UM Chorzów

 

reklama

reklama