Zasilane-sprężonym-gazem-ziemnym-cng-2-fot.-MPWiK-Warszawa.jpg

MPWiK inwestuje w samochody zasilane sprężonym gazem ziemnym

W lutym na ulice stolicy wyjechały nowe samochody Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w m.st. Warszawie (MPWiK) zasilane sprężonym gazem ziemnym (CNG). Jednocześnie MPWiK zaznacza, że do końca roku flota tej miejskiej spółki powiększy się o 53 takie pojazdy, a wszystkie będą tankowane na stacji, którą przedsiębiorstwo wodociągowo-kanalizacyjne wybudowało na terenie Zakładu Sprzętu i Transportu przy ul. Mikkego 4 w Warszawie.

Proekologiczne rozwiązania w MPWiK, czyli samochody zasilane sprężonym gazem ziemnym

Jako pierwsze na ulice miasta wyjechały samochody hakowe. Jest ich 20 i są wykorzystywane każdego dnia do licznych zadań, takich jak: przewóz beczkowozów czy transport sprzętu – mówi Tomasz Mencina, członek Zarządu MPWiK.

Każdy z dostarczonych pojazdów hakowych charakteryzuje się cichą pracą silnika oraz niską emisyjnością. Przy tym są one wydajne – zamontowane zbiorniki paliwa pozwalają na pokonanie w warunkach miejskich ponad 350 km, co oznacza, że pracownicy MPWiK mogą wykonywać swoją pracę nawet przez pięć kolejnych dni bez konieczności tankowania – podkreśla stołeczna spółka.

zasilane sprężonym gazem ziemnym

Przy okazji MPWiK dodaje, że w drugim kwartale tego roku spodziewana jest dostawa kolejnych 33 pojazdów. Będą to samochody dostawcze niezbędne do wykonywania prac związanych z realizacją inwestycji oraz usuwaniem awarii. W ramach dalszego rozwoju gospodarki niskoemisyjnej spółki w 2023 r. planowana jest budowa drugiej stacji tankowania pojazdów gazem ziemnym, tym razem na terenie Zakładu Sieci Kanalizacyjnej przy ul. Jagiellońskiej.

Samochody zasilane sprężonym gazem ziemnym i podnoszenie proekologicznych standardów

Jesteśmy nowoczesną firmą z wizją. Stosujemy innowacyjne technologie i stale się rozwijamy. Wiemy, że nasze działania, od codziennej pracy, przez inwestycje, po edukację, mają wpływ na otoczenie – zapewnia Tomasz Mencina.

Według MPWiK, obecny kierunek rozwoju taboru spółki to kolejny dowód na to, że firma przykłada dużą wagę do ochrony środowiska przyrodniczego. Eksploatacja pojazdów, które są zasilane sprężonym gazem ziemnym oznacza nie tylko większe możliwości, jeśli chodzi o wykonywanie zadań transportowych, ale także ciągłe podnoszenie standardów w zakresie wykorzystania proekologicznych rozwiązań i dbałości o środowisko.

Na podstawie nadesłanej informacji

fot. 2 x MPWiK Warszawa

reklama

reklama

reklama

 

reklama

partner merytoryczny

reklama