użytkowanie mikroinstalacji w oparciu o leasing

Montaż i użytkowanie mikroinstalacji w oparciu o leasing

Firmy BPS Leasing i Stilo Energy poinformowały, że wspólnie uruchomiły program umożliwiający pozyskanie środków na montaż i użytkowanie mikroinstalacji fotowoltaicznych w oparciu o leasing. Jak zaznaczają firmy, wsparcie finansowe ma być udzielane na bardzo korzystnych warunkach. Dzięki tej współpracy, zainteresowani inwestycją w fotowoltaikę przedsiębiorcy uzyskali dostęp do oferty, która umożliwi im finansowanie użytkowania mikroinstalacji w oparciu o leasing rozłożony na okres nawet 71 miesięcy.

Montaż i użytkowanie mikroinstalacji w oparciu o leasing rozłożony na 71 miesięcy

W ramach podpisanej przez przedstawicieli obu firm umowy o współpracy, Stilo Energy zostanie partnerem handlowym BPS Leasing, co oznacza, że firma będzie oferować swoim klientom produkty leasingowe i pośredniczyć w zawieraniu umów.

Rozwijamy alternatywny wobec zakupu za „gotówkę” model finansowania fotowoltaiki, w którym firmy korzystają z mikroinstalacji na tej samej zasadzie, jak w przypadku firmowych aut. Leasing to obecnie najpopularniejsza forma finansowania inwestycji w instalacje fotowoltaiczne, w której przedsiębiorcy nie muszą ich kupować, aby produkowały dla nich prąd. To rozwiązanie przyjazne i bezpieczne, jeśli weźmie się pod uwagę niepewną przyszłość gospodarki w najbliższym czasie – mówi Mirosław Bieliński, prezes Stilo Energy.

Przeciętna wartość inwestycji w fotowoltaikę dokonywanej przez biznes to ok. 155-190 tys. zł netto za 50 kW mocy instalacji, w zależności od typu dachu i miejsca posadowienia elektrowni. Można to porównać do ceny dwóch nowych samochodów osobowych ze średniej półki. Rata leasingowa przy takiej inwestycji potrafi kształtować się na poziomie zbliżonym do wartości energii wyprodukowanej samodzielnie. Spłaciwszy leasing w ciągu np. 5 lat, przedsiębiorca w kolejnych latach ma energię za darmo. Gwarancja wydajności na panele Stilo Energy to 25 lat, a na mikrofalowniki stosowane przez tę firmę – 10 lat.

Fotowoltaika i użytkowanie mikroinstalacji w oparciu o leasing

Instalacje fotowoltaiczne mogą podlegać leasingowi jak każde inne środki trwałe. Wyróżnia je jednak istotna cecha – umożliwiają przedsiębiorcy zostanie prosumentem, czyli producentem i konsumentem energii w jednym. Cieszymy się, że nasza oferta leasingu przyczyni się do rozwoju fotowoltaiki w Polsce i popularyzacji tej atrakcyjnej formy obniżenia kosztów energii wśród przedsiębiorców – komentuje Tomasz Szurmak, prezes Zarządu BPS Leasing.

Przy okazji firmy wskazują, że każdy przedsiębiorca z segmentu małych i średnich firm, który produkuje energię elektryczną w mikroinstalacji o mocy do 50 kW dla jednego przyłącza i u którego wytwarzanie energii nie stanowi przedmiotu przeważającej działalności gospodarczej, ma możliwość „przechowania” nadwyżki wyprodukowanego prądu w zakładzie energetycznym, co oznacza po prostu skorzystanie z niej później, kiedy własna produkcja prądu nie nadąża za potrzebami (na przykład zimą). Tak nagromadzoną energię można odebrać nawet w ciągu 12 miesięcy pomniejszoną o opust 30%. W świetle spowolnienia gospodarczego to bardzo korzystna zmiana w stosunku do poprzednich rozwiązań prawnych – podkreślają firmy.

Na podstawie news.inntu.pl

fot. Stilo Energy

reklama

reklama

 

partner merytoryczny