Minimum 60 ogólnodostępnych punktów

Minimum 60 ogólnodostępnych punktów ładowania – elektromobilność w Rudzie Śląskiej

Do 18 grudnia br. trwają konsultacje w sprawie planu budowy minimum 60 ogólnodostępnych punktów ładowania pojazdów elektrycznych na terenie Rudy Śląskiej. Do tego czasu mieszkańcy mogą składać swoje wnioski, zastrzeżenia i uwagi w tym zakresie – przypomina Urząd Miasta Ruda Śląska (UM).

Zgodnie z ustawą minimum 60 ogólnodostępnych punktów

Magistrat dodaje, że opracowanie dotyczące tego zagadnienia opublikowane jest w Biuletynie Informacji Publicznej, a można się z nim zapoznać także w Wydziale Gospodarki Komunalnej UM.

Rozbudowa sieci takich stacji jest bardzo ważna, ponieważ dzięki temu pojazdy elektryczne, które są ekologiczne i przyjazne dla środowiska, będą stawały się coraz bardziej popularne. Jak na razie w Polsce sprzedaż „elektryków” notuje się na dość niskim poziomie. Wielu ludzi nie korzysta z tego typu rozwiązania, między innymi dlatego, że brakuje dostępu do odpowiednich punktów zasilania. Natomiast gdy taka infrastruktura powstanie, elektromobilność będzie szybciej zyskiwała na popularności – zaznacza Krzysztof Mejer, wiceprezydent Rudy Śląskiej.

Obecnie są cztery, a będzie minimum 60 ogólnodostępnych stacji ładowania

Jak zaznacza UM, w Rudzie Śląskiej ma powstać minimum 60 ogólnodostępnych punktów ładowania pojazdów elektrycznych, które zostaną rozmieszczone w rejonie budynków użyteczności publicznej, punktów usługowych oraz osiedli mieszkalnych. Ich liczba w danym mieście wynika z ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych z 2018 r.

Obecnie w Rudzie Śląskiej zlokalizowane są cztery punkty ładowania, rozmieszczone w dwóch stacjach ładowania. Są to dwa punkty przy ul. Kłodnickiej 95 (o mocach 22 kW prądu przemiennego) i dwa punkty przy ul. 1 Maja 310 (o mocach 50 kW prądu stałego).

Z projektem planu budowy ogólnodostępnych stacji ładowania pojazdów elektrycznych na terenie Rudy Śląskiej można zapoznać się w Internecie.

Na podstawie nadesłanej informacji

fot. sozosfera.pl

 

reklama