W związku z realizacją „Programu ochrony powietrza dla strefy wielkopolskiej” władze Leszna ogłosiły możliwość uzyskania dofinansowania na zadania związane z ograniczeniem niskiej emisji, które prowadzone będą w granicach administracyjnych miasta.
Dotacja – przyznawana w maksymalnej wysokości 4 tys. zł – może dotyczyć wyłącznie zmiany źródła ciepła na proekologiczne, dofinansowania przyłącza budynku do miejskiej sieci ciepłowniczej bądź zastosowania kolektorów słonecznych (ale wyłącznie w przypadkach, w których montaż urządzeń będzie wiązał się z obniżeniem emisji w źródle opalanym paliwem stałym).
Procedura przyznawania wsparcia określona została w „Warunkach i zakresie udzielania dotacji celowej na zmianę sposobu ogrzewania w roku 2015”. Co istotne, zmiana sposobu ogrzewania wymaga trwałego usunięcia dotychczasowego, węglowego źródła ciepła.
Wnioski o przyznanie dofinansowania można składać w Urzędzie Miasta Leszna od dzisiaj (2 marca br.) do 15 maja br.
Na podstawie: www.leszno.pl













