Energooszczędne oświetlenie

Legnica inwestuje w energooszczędne oświetlenie

Firma Elproject Polska z Warszawy, z ofertą nieco ponad 128 tys. zł, wygrała przetarg na wykonanie projektu oświetlenia na osiedlu Sienkiewicza w Legnicy. Jak zaznacza Urząd Miasta Legnicy (UM) przedsięwzięcie będzie obejmowało całe osiedle.

Energooszczędne oświetlenie ledowe w Legnicy

W ramach tej inwestycji na osiedlu powstanie nowe oświetlenie ledowe – nowoczesne i energooszczędne. Istniejące linie naziemne, doprowadzające prąd do latarni, zostaną zdemontowane. Zastąpią ją przewody podziemne – wyjaśnia UM.

Niebawem ogłoszone zostaną przetargi na podobne projekty w innych częściach miasta m.in. dla Starych Piekar, Zosinka, ul. Wielogórskiej, Krzemienieckiej. Tym samym rozpoczynamy kilkuletni, duży program instalowania nowoczesnego i energooszczędnego oświetlenia w tych rejonach miasta – mówi Andrzej Szymkowiak, dyrektor Zarządu Dróg Miejskich w Legnicy.

Przy tej okazji legnicki magistrat przypomina, że nowoczesne i energooszczędne oświetlenie ledowe w tym mieście Dolnego Śląsk zainstalowano już m.in. na ul. Nadbrzeżnej, Złotoryjskiej, Obwodnicy Śródmiejskiej, alei Orła Białego, na Tarninowie, w Rynku i okolicznych ulicach.

Wymiana oświetlenia jest także jednym z istotnych elementów walki z emisją dwutlenku węgla do atmosfery.

Na podstawie informacji nadesłanej przez UM Legnicy

fot. UM Legnicy

partner merytoryczny