Ładowarki na stacjach paliw

Ładowarki na stacjach paliw

Już wkrótce kierowcy samochodów elektrycznych naładują swoje pojazdy na stacjach GreenWay zlokalizowanych na stacjach paliw AMIC Energy (do niedawna Lukoil) – informuje GreenWay Polska (GWP). Początkowo ładowarki pojawią się w dziesięciu wybranych lokalizacjach, a montaż pierwszych urządzeń rozpocznie się w październiku br.

Zarządzająca siecią stacji paliw AMIC Energy spółka Amic Polska i GWP podjęły współpracę, w ramach której na stacjach paliw pojawią się szybkie ładowarki sieci GreenWay.

Będą ładowarki na stacjach paliw – na początek 10 lokalizacji

Współpraca z tak dużą siecią stacji paliw daje nam możliwość oferowania możliwości ładowania na najbardziej atrakcyjnych lokalizacjach. To świetna wiadomość dla elektrycznych kierowców, dla których zasięg i gęstość sieci ładowania bezpośrednio przekłada się na komfort korzystania z pojazdów – mówi Rafał Czyżewski, prezes GWP.

GreenWay Polska informuje, że zainstaluje swoje ładowarki na dziesięciu stacjach paliw AMIC Energy, zlokalizowanych przy głównych trasach w Gdyni, Kielcach, Lesznie, Łodzi, Ostrowie Wielkopolskim, Pile, Rybniku, miejscowości Urzut (przy drodze S8 w gm. Nadarzyn), oraz na dwóch stacjach w Warszawie. Spółki są otwarte na poszerzenie współpracy w przyszłości o kolejne lokalizacje, a także instalację ładowarek ultraszybkich, o mocy do 350 kW.

Amic Polska zarządza siecią 114 stacji paliw w Polsce. Marka AMIC Energy stworzyła wyraźny wizerunek, który odróżnia ją od konkurencji, a hasłem marki jest „Miejsce dobrej energii”.

Energia to trzon naszej nazwy. Jesteśmy częścią austriackiego funduszu inwestycyjnego AMIC Energy, działającego w branży energetycznej. Chcemy budować miejsce, pełne energii w każdym aspekcie. Obecność ładowarek aut elektrycznych na stacjach paliw nie powinna już nikogo dziwić. Staramy się wychodzić naprzeciw potrzebom wszystkich naszych klientów, wśród których są też kierowcy pojazdów elektrycznych, a decyzja o współpracy z firmą GreenWay wpisuje się w naszą strategię oferowania im nowoczesnych rozwiązań. Jesteśmy przekonani, że lokalizacje naszych obiektów umożliwią kierowcom elektryków łatwiejsze podróżowanie i przyczynią się do dalszego rozwoju elektromobilności – mówi Krzysztof Strzelecki, Prezes Zarządu Amic Polska.

Na podstawie informacji nadesłanej przez GWP

fot. GWP

reklama

reklama

reklama

 

partner merytoryczny

reklama