ładowania samochodów elektrycznych

Powstanie ponad tysiąc punktów ładowania samochodów elektrycznych

Do 2030 r. Energa Obrót zakłada powstanie ponad tysiąca nowych punktów ładowania samochodów elektrycznych. Zmodernizowana zostanie część działającej już infrastruktury. Ma się to stać w ramach projektu e-Tank. Obecnie spółka zarządza 353 ogólnodostępnymi stacjami ładowania samochodów elektrycznych.

Zaplanowano także modernizację istniejącej infrastruktury

Działania prowadzone w tym obszarze mają na celu wykorzystywanie odnawialnych źródeł energii (OZE), liberalizacji i decentralizacji rynku, zwiększającej się konkurencji, a także zmian zachodzących na rynku detalicznym.

Jako jeden z najważniejszych elementów w ramach programu, Energa Obrót wymieniła projekt e-Tank. Jest to projekt rozwoju infrastruktury szybkiego ładowania pojazdów elektrycznych w ramach sieci ORLEN Charge. Do 2030 r. Energa Obrót będzie dysponować 1,8 tys. punktami ładowania pojazdów elektrycznych. Spółka wesprze cel polegający na wybudowaniu 10 tys. punktów ładowania, zgodnie z przyjętą strategią Grupy ORLEN do roku 2030. W ramach działań inwestycyjnych Energa Obrót planuje również zmodernizować część infrastruktury. Wybrane stacje wolnego ładowania mają zostać przebudowane na stacje dużej mocy. Z przekazanej informacji wynika, że spółka ma na celu znalezienie instrumentów pozwalających na preferencyjne finansowanie zaplanowanej inwestycji.

Poszukiwane miejsca dla powstania nowych stacji ładowania samochodów elektrycznych!

Idealnym miejscem dla tego typu infrastruktury są tereny blisko zjazdów z autostrad, dróg ekspresowych i innych ruchliwych tras. Potencjał mają także okolice centrów handlowych czy restauracji. Energa Obrót przekazała, że poszukuje partnerów wspierających starania na rzecz zasilania pojazdów energią pochodzącą z OZE. Do tej pory spółka nawiązała współpracę m.in. z siecią Hoteli Gołębiewski. Na terenie wszystkich obiektów hotelowych działających pod tą marką powstaną stacje szybkiego ładowania. Mają one być ogólnodostępne. Jak podkreśliła spółka, właściciele obiektów, którzy zdecydują się na współpracę, wspierają działania prośrodowiskowe. Mogą również czerpać korzyści z posiadania na własnym terenie stacji ładowania samochodów elektrycznych. Do współpracy można zgłosić się poprzez formularz na energa.pl.

Na podstawie media.energa.pl

fot. Grupa ENERGA

Partner Portalu

Partner Portalu