Ładować samochody elektryczne

Mogą ładować samochody elektryczne energią ze źródeł odnawialnych

Klienci GreenWay Polska mogą ładować samochody elektryczne energią ze źródeł odnawialnych – poinformowała firma i dodała, że w sieci ładowania operatora jest już 30 stacji ładowania z charakterystyczną, zieloną nalepką, zasilanych z odnawialnych źródeł energii (OZE). Od początku lutego klienci GreenWay Polska przejechali już prawie 100 tys. km korzystając z proekologicznej energii.

100 tys. zielonych kilometrów, czyli ładować samochody elektryczne energią ze źródeł odnawialnych

Firma GreenWay Polska informuje, że 1 lutego br. rozpoczęła współpracę ze spółką Tauron Sprzedaż i od tego czasu kierowcy elektryków, korzystający z usług ładowania w sieci GreenWay Polska przejechali już prawie 100 tys. na energii ze źródeł odnawialnych. Zielona energia wykorzystywana jest także w słowackiej części sieci GreenWay, gdzie wszystkie stacje ładowania podłączone bezpośrednio do sieci dystrybucyjnej zasilają samochody zieloną energią.

Kierowcy samochodów elektrycznych mają wysoką świadomość ekologiczną, oczekują więc od nas, że w całej naszej sieci popłynie energia ze źródeł bezemisyjnych. Proces przechodzenia na zieloną energię w naszej sieci jest już zaawansowany i cieszymy się, że w ten sposób jesteśmy w stanie wyjść naprzeciw potrzebom naszych klientów – powiedział Rafał Czyżewski, prezes GreenWay Polska.

Docelowo, we wszystkich ładowarkach GreenWay przyłączonych bezpośrednio do sieci operatorów systemu dystrybucyjnego popłynie certyfikowana energia z OZE wytwarzana przede wszystkim w małych elektrowniach wodnych, ale i także z farm wiatrowych – podaje firma.

Ładować samochody elektryczne energią ze źródeł odnawialnych – energia z certyfikatem i naklejką

Energia, którą dostarcza Tauron Sprzedaż, to produkt EKO Premium, posiadający Gwarancję Sprzedaży Energii, potwierdzoną przez Polskie Towarzystwo Certyfikacji Energii (PTCE). Dzięki temu kierowcy mają pewność, że energia, dostarczana w oznaczonych ładowarkach, jest w całości wyprodukowana w proekologicznych źródłach, w określonym czasie i z zachowaniem ustalonych procedur – podkreśla firma GreenWay Polska.

Na początku lipca w Polsce dostępnych było 30 punktów ładowania GreenWay, w których kierowcy mogą naładować swoje samochody zieloną energią. Ładowarki zasilane taką formą energii oznaczone są specjalną naklejką z napisem „100% zielona energia”. Ładowarki z energią ze źródeł odnawialnych zlokalizowane są między innymi w takich miastach jak: Warszawa, Wrocław, Opole, Suwałki, Kraków, Katowice, Częstochowa, Łódź, Strzelce Opolskie, Kraśnik, Knurów, Garwolin.

W słowackiej części sieci GreenWay funkcjonuje 18 stacji ładowania zasilanych zieloną energią. Korzystający z nich kierowcy od lutego tego roku przejechali już prawie 70 tysięcy kilometrów.

Na podstawie news.inntu.pl

fot. GreenWay Polska

reklama

 

partner merytoryczny